Київ на 46 місці в світі за рівнем вартості житла

Столиця України зайняла 46 місце серед міст світу з найдорожчою вартістю квадратного метру житла.

Міжнародний інформаційно-аналітичний портал Global property guide опублікував щорічний рейтинг міст з найдорожчою нерухомістю.

Згідно рейтингу, столиця України зайняла 46-е місце. Вартість квадратного метра столичної нерухомості складає в середньому 3,5 тис. доларів.

При цьому аналітики відзначають, що коли б не криза, Київ міг би увійти до тридцятки найдорожчих міст світу. "До кризи влітку  ціна квадрата столичної нерухомості в центральних районах міста складала близько 6 тис. доларів", — говорить директор інвестиційнодевелоперської компанії Global Solutions Сергій Тумасов.

На першому місці рейтингу, як і рік тому, розташувалося Монако. Один квадратний метр житлової площі в ньому коштує 46,7 тис. доларів. Таку високу ціну працівники Global property guide пояснюють браком вільних земель в Монте-Карло і високою інвестиційною привабливістю регіону у зв'язку з пільговим оподаткуванням для іноземців.

У два рази дешевше обійдеться квартира в Лондоні, що зайняв друге місце. Тут за квадратний метр просять близько 24 тис. доларів. На третьому місці - Москва. У центрі столиці Росії квадратний метр коштує 16,7 тис. доларів. В топ-10 потрапили одразу чотири азіатські міста: Гонконг (4-е місце), Токіо (5-е місце), Мумбаї (8-е місце) і Сингапур (9-е місце). "Економіка азіатського регіону, не дивлячись на світову фінансову кризу, знаходиться на підйомі", — коментує аналітик девелоперської компанії South Estate Петро Марковецький.

У кінці списку найдорожчих міст столиця Еквадору Кіто і єгипетський Каїр.

Найдорожчим містом США став, як і прогнозувалося, Нью-Йорк (6-е місце). Аналітики говорять: у тому, що в список тридцяти найдорожчих міст світу потрапив лише один американський мегаполіс, немає нічого дивного. "Вже два роки вартість нерухомості в Штатах незмінно падає, тому навіть середня ціна в 15 тис. доларів за квадратний метр в Нью-Йорку є завищеною", — відзначає Марковецкий.

Читайте також:
З початку року київські квартири подешевшали на 10%
Ринок нерухомості: способи зекономити на квадратних метрах
Оренда квартир у Києві продовжує різко дешевшати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: