Київ не може розрахуватися із зовнішніми боргами

Новина про можливу реструктуризацію зовнішньої заборгованості Києва викликала обвал вартості столичних єврооблігацій.

Київ планує реструктуризувати свою зовнішню заборгованість, повідомив начальник Головного фінансового управління КМДА Віктор Падалка.

За його словами, управління вже відправило на затвердження до Київради проект відповідного рішення.

Експерти не виключають, що Падалка оголосив про реструктуризацію через те, що у Києва немає коштів на виплату купона за єврооблігаціями (Київ-11), що має відбутися 15 липня.

"Можливо, це такий не дуже тонкий натяк уряду, що Києву дуже потрібна фінансова допомога", - зазначив аналітик однієї з великих інвесткомпаній.

Ця новина викликала обвал вартості єврооблігацій Києва. Протягом першої половини дня понеділка (5 липня), ціна євробондів Києва впала на 7-9 процентних пункти.

Таким чином, вартість єврооблігацій з погашенням у 2011 році (Київ-11) знизилася з 99,5% від номінальної вартості до 89-91%, папери Київ-12 подешевшали на 6 процентних пунктів, до 90-91%, 7 пунктів втратили бонди з погашенням в 2015 році.

Зниження ціни призвело майже до дворазового зростання прибутковості столичних євробондів. Наприклад, прибутковість Київ-11 досягла 19% річних, тоді як ще минулого тижня вона не перевищувала 9%.

Старший аналітик компанії Astrum Investment Management Сергій Фурса вважає, що Київрада схвалить пропозицію про реструктуризацію, проте навіть після цього ще рано буде говорити про реструктуризацію як про доконаний факт.

Крім того, поки невідомі умови або якісь подробиці майбутньої реструктуризації.

За словами Віктора Падалки, необхідність реструктуризації викликана тим, що кошти, які необхідно виділити з міського бюджету на обслуговування боргів є зараз для міста надмірно високими.

Так, на обслуговування зовнішнього боргу цього року необхідно буде виділити з бюджету Києва більше 480 млн грн.

А на обслуговування внутрішніх боргів у цьому році може знадобитися ще 550 млн грн. (з урахуванням нових залучень 2 млрд грн. банківських кредитів і 1,7 млрд. грн. - внутрішніх облігацій).

"Зовнішні позики ми здійснювали в період, коли були значні надходження до спеціального фонду, і їхнє погашення не викликало сумніву. Сьогодні, на жаль, зовсім інша ситуація", - сказав Падалка.

Втім, уже ввечері 5 липня прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням Віктора Падалку поширила інформацію, що вже 6 липня Київ достроково і в повному обсязі здійснить виплату відсотків за єврооблігаціями з погашенням в 2011 році.

Загальний обсяг зовнішньої заборгованості Києва становить 750 млн доларів (три випуски єврооблігацій).

Читайте також:

Київрада прийняла бюджет з дефіцитом у 66,5 млн гривень

Черновецький вирішить проблеми ЖКГ за рахунок підприємців

Азаров домовився з МВФ про кредит в 15 млрд доларів

Черновецький на місяць віддав владу в Києві Партії регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: