Київ перейшов на сезонну оплату опалення

Київ з 1 серпня цього року перейшов на сезонні тарифи оплати за комунальні послуги з централізованого опалення для населення.

Начиння теплоелектроцентралі (Фото: www.city.kherson.ua)
Хоча сплата за опалення зросла вдвічі, кияни тепер платитимуть за сезонними тарифами. (Фото: www.city.kherson.ua)
Київ з 1 серпня цього року перейшов на сезонні тарифи оплати за комунальні послуги з централізованого опалення для населення.

Як повідомив кореспондент УНІАН, відповідне розпорядження “Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення й постачання гарячої води” підписав Київський міський голова Леонід Черновецький 30 липня. Повний текст документу розміщено на офіційному веб-потралі міської влади.

Зокрема, в розпорядженні йдеться, що починаючи з 1 серпня 2007 р. нарахування населенню послуг з опалення (за відсутності будинкових засобів обліку теплової енергії на опалення) припиняється та поновлюється в опалювальний сезон, початок якого визначається відповідним розпорядженням Київської міської державної адміністрації.

Своїм розпорядженням керівництво міста затвердило вже чинні в Києві тарифи за послуги з централізованого опалення й гарячого водопостачання, які мають узяти для розрахунків з населенням виробники та виконавці послуг, а також погодити підприємства-виробники послуг, у тому числі ЗАТ ”ЕК ”Укр – Кан Пауер” (АК”Дарницька ТЕЦ”) та АК ”Київенерго” (у частині теплових пунктів, що знаходяться на балансі) і виконавцям цих послуг інших форм власності.

Так, нині тариф на послуги з централізованого опалення для населення встановлено в розмірі 1,60 грн. за 1 кв. м опалюваної площі на місяць. Розрахунки за опалення проводяться щомісячно протягом року. Цей тариф втрачає чинність з 1 серпня 2007 р., зауважено в розпорядженні.

При цьому централізоване опалення в опалювальний період (для розрахунків пільг і субсидій за проведення розрахунків з населенням за показниками будинкових засобів обліку) і виставлення платежів за виконання послуг в опалювальний період за відсутності будинкових засобів обліку, з подальшою оплатою населенням протягом року, якщо лічильник належить балансоутримувачу, коштуватиме 3,20 грн. за 1 кв. м опалюваної площі, якщо не належить – 3,18 грн. за кв. м опалюваної площі. Споживач платитиме лише за ті дні жовтня та квітня, в які його житло опалюватимуть. Тариф на гарячу воду у приміщеннях, обладнаних лічильниками, становить 6,84 грн. за 1 кубометр; у приміщеннях без лічильників – 24 грн. за 1 особу на місяць.

У документі також зазначено, що тарифи на послуги з централізованого опалення й постачання гарячої води підлягають переглядові в разі зміни тарифів на теплову енергію або послуги з централізованого постачання холодної води.

Розпорядження КМДА від 30 травня ц.р. "Про встановлення тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води” визнано таким, що втратило чинність.

Як відомо, 30 липня перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко повідомив, що "Київенерго" пропонує запровадити сезонні тарифи за теплопостачання з 1 січня 2008 р. За підрахунками компанії, її збитки в разі запровадження такої схеми з серпня 2007 року складатимуть 110 млн. грн., кошти на покриття яких необхідно буде або виділити з міського бюджету, або знайти якийсь інший варіант їх компенсації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: