Київ пообіцяв МВФ підвищити ціни на газ для населення

Уряд зобов’язався, що з 1 квітня наступного року почне щоквартально підвищувати ціни на газ для українців на 25%.

Український уряд має намір з 1 квітня наступного року щоквартально підвищувати ціни на газ для населення на 25%.

Відповідне зобов’язання Київ узяв на себе для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

За умовою МВФ, Кабмін має поетапно підвищити ціни на газ для населення та підприємства теплокомуненерго. І в проекті Меморандуму про економічну й фінансову політику між Україною та МВФ Кабмін підтверджує, що готовий виконати цей пункт.

"У випадку, якщо ми не зможемо впровадити підвищення цін на газ, яке мало бути виконано до президентських виборів, ми зобов`язуємося доповнити заходи щодо підвищення цін на газ, заплановані на 2010 рік, із тим, щоб частково компенсувати фіскальні наслідки цих зволікань", - йдеться в документі.

"Новий графік підвищення цін набуде чинності 1 квітня, після чого відбуватиметься 25-процентне поквартальне підвищення, щоб до кінця 2010 року досягти такого ж рівня цін, який передбачався програмою", - наголошено в Меморандумі.

Тим часом газета The New York Times написала, що МВФ відклав надання Україні четвертого траншу кредиту. Цю інформацію спростував віце-прем’єр Григорій Немиря. За його словами, це питання перебуває на стадії підготовки для розгляду Радою директорів МВФ.

"Вже до кінця поточного року ми очікуємо позитивного рішення Ради директорів МВФ щодо виділення четвертого траншу кредиту", – зауважив Немиря.

Крім того, стало відомо, що Україна звернулася до МВФ за екстреною допомогою у 2 млрд доларів. Немиря підкреслив, що без підтримки МВФ Україна зазнаватиме труднощі з виплатою пенсій і зарплат бюджетникам, покриттям держоблігацій, а також щомісячною оплатою за російський газ.

Читайте також:

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Уряд послав МВФ листа без підпису президента

Підвищення цін на газ для населення визнали незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: