Київ та область уперше за останні 30 років отримали повноцінне забезпечення електроенергією. Інфографіка

Запуск нової лінії із Рівненської АЕС до столиці дозволить зменшити навантаження на ТЕС, де існує брак вугілля.

електролінія Рівненська АЕС - підстанція Київська
Міненерговугілля України

Учора, 21 грудня, в Україні ввели в експлуатацію високовольтну електролінію від Рівненської атомної електростанції до підстанції "Київська".

Повітряна магістраль дозволила постачати до Києва та області, Центрального і Північного регіонів додаткові 700 МВт. У наступному році потужність планують збільшити ще на 500 МВт. Це дозволить суттєво розвантажити ТЕС, на яких бракує вугілля для вироблення електроенергії. Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Київ та область почали відчувати брак енергії після того, як Чорнобильську АЕС закрили після вибуху 1986 року. А мережі електромагістралей з інших АЕС були відсутні.

Окрім покращення якості енергопостачання, лінія дозволить змінити баланс електрогенерації та збільшити відсоток атомної генерації – дешевого джерела електрики, потужності якої були обмежені мережами. Це в свою чергу дозволить зменшувати об'єми теплової генерації, а відтак – зменшення спалювання дефіцитного вугілля.

Будівництво лінії та додаткового трансформаторного поля на підстанції "Київська" велося протягом чотирьох років. Проект фінансувався державними НАЕК "Енергоатом" та НЕК "Укренерго", а також Європейським банком реконструкції та розвитку та Європейським інвестиційним банком. Загальна вартість проекту – 400 млн євро.

ВідеоКиїв та область сьогодні отримали додатково 700 мегаватів електрики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: