Київ запропонував Росії відмовитися від "Південного потоку"

За словами МЗС, Україні потрібно переконати РФ в стабільності транзиту і в тому, що українські газопроводи будуть модернізовані і стануть найбільш ефективним способом доставки російського газу в Європу.

Україна пропонує Російській Федерації (РФ) відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік", а замість цього модернізувати українську газотранспортну систему, заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Ми обговорюємо питання, пов'язані з якнайкращим використанням нашої газопровідної системи. Це найкоротший, найбільш ефективний шлях доставки газу з Росії і Середньої Азії до Європи, - сказав Грищенко, який знаходиться з візитом в Лондоні. - Ми вважаємо, що немає ніякої необхідності в будівництві "Південного потоку". Це витратний, непотрібний проект, який ще не пізно скасувати".

У минулому "газові війни" між Москвою і Києвом кілька разів приводили до перебоїв в постачаннях газу до Європи. За словами Грищенка, Україні потрібно переконати Росію в стабільності транзиту в майбутньому і в тому, що українські газопроводи "будуть модернізовані і зможуть використовуватися протягом багатьох років як найбільш ефективний і надійний спосіб доставки російського газу до Європи". Але, додав він, це "на жаль, поки неочевидно для наших російських партнерів".

Проект будівництва газопроводу "Південний потік" розрахунковою вартістю близько 10 млрд євро призначений для постачань російського газу до Європи в обхід України. «Газпром» цей проект реалізує спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EDF). Передбачається, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Берегова" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна протяжність складе близько 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, а продуктивність - 63 млрд куб. м в рік.

Нагадаємо, 27 липня Україна запропонувала альтернативу будівництву російського газогону "Південний потік".

Читайте також:

Фінський суд схвалив будівництво "Північного потоку"

"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Росія зробить Україні знижку на газ в обмін на газову трубу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: