Київ запроваджує мораторій на виплату зовнішніх боргів. Що це означає

Дата публікації
Перегляди
6411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київ запроваджує мораторій на виплату зовнішніх боргів. Що це означає

Київ вводить мораторій на виплату зовнішнього боргу / Фото: УНІАН

Тимчасову заборону на проведення розрахунків введуть із 6 листопада.

На сьогоднішній сесії Київська міська рада прийняла рішення про запровадження мораторію на виплату зовнішніх боргів із 6 листопада 2015 року.

Глава профільної бюджетної комісії Андрій Странніков під час засідання повідомив, що зараз столиця заборгувала 18 млрд грн, включаючи зовнішні та внутрішні запозичення. Про це передає "ВВС-Україна". На обслуговування всього боргу, за його словами, йде 2 млрд грн. Він звернув увагу, що зовнішні запозичення брались за курсом долара 5,05 грн, а зараз цей курс в рази вищий, пише УНІАН.

Він розповів, що столична влада останніми тижнями вела перемовини зі спеціальним комітетом кредиторів, проте сторони "далекі від порозуміння".

"Кредитори вважають, що Київ має достатньо коштів платити за боргами. Але Київ готується до опалювального сезону", – заявив голова комісії.

Наразі в обігу перебувають єврооблігації Києва на 250 млн доларів зі строком зверненням до 6 листопада 2015 року та 300 мільйонів доларів зі строком звернення до 11 липня 2016 року.

По суті, як говорять експерти, мораторій на виплату боргів означає технічний дефолт столиці України.

Зазначимо,  що євробонди на 250 млн доларів випустили для фінансування будівництва Подільського мостового переходу. А єврооблігації на 300 млн доларів – задля рефінансування іншого зовнішнього боргу Києва.

Міський голова Віталій Кличко заявив, що позиція столиці на перемовинах з кредиторами – "отримати справедливі умови для української столиці та киян у нинішній ситуації. Переговори поки не завершені, і ми продовжуємо відстоювати свою позицію. Хочу зазначити, що нинішня влада Києва вперше з того часу покрила 1,2 млрд грн боргу. Це при тому, що ми також погасили заборгованість із зарплат бюджетникам, борги столиці за енергоносії, сформували збалансований соціально орієнтований бюджет".

Кличко дав протокольне доручення Департаменту фінансів та Департаменту економіки і інвестицій КМДА з'ясувати, на що були взяті ці кошти і на що витрачені.

Странніков додав, що міська влада продовжує перемовини з урядом щодо зменшення вилучення податку на дохід фізичних осіб (ПДФО). Зараз з бюджету Києва до державного бюджету вилучається 60% ПДФО.

Нагадаємо, Києву знизили кредитний рейтинг – дефолт за єврооблігаціями неминучий.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація