Київське метро планує підвищити вартість проїзду до 2,5 грн

Столична влада розглядає питання про підвищення тарифів на проїзд в усьому громадському транспорті Києва до економічно обґрунтованого рівня.

Наступного року команда мера столиці Леоніда Черновецького ініціює підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Зокрема, проїзд у київському метро може подорожчати з нинішніх 1,70 грн до 2,52 грн.

Про це повідомили у фракції БЮТ в Київраді. Депутати послалися на "Концепцію приведення тарифів на послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом загального користування, що працює у звичайному режимі руху, до економічно обґрунтованого рівня".

За словами члена постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку міськради Сергія Мельника, в цьому документі "економічно обґрунтованими" називаються такі цифри: проїзд у метрополітені - 2,52 гривні, проїзд у наземних видах транспорту - 1,9 гривні.

Мельник зазначив, що, в той же час, у концепції майже незмінним залишається фонд заробітної плати для працівників КП "Київпастранс" та КП "Київський метрополітен", натомість різко збільшуються видатки на амортизацію.

"Так, порівняно з фактичними витратами на амортизацію минулого року, метрополітен планує цього року "витратити" майже у 2,5 рази більшу суму, а КП "Київпастранс" таку саму різницю намагається закласти між запланованими показниками 2009 та 2010 років", - сказав депутат.

Він додав, що для команди Черновецького це й стає "левовою часткою економічного "обґрунтування" необхідності підвищити тарифи на проїзд у 2010 році".

"Натомість заплановано суттєве скорочення загального обсягу перевезених комунальним транспортом пасажирів між 2008 та 2010 роками. Необґрунтованим збільшенням собівартості проїзду при надуманому скороченні пасажиропотоку чинна міська влада заганяє киян у нові тарифні лещата" - обурився представник БЮТ.

За його даними, у 2008 році послугами метрополітену скористались 663,9 мільйона пасажирів, на 2009 рік підприємство запланувало загальний обсяг пасажироперевезень на рівні 515,1 мільйона осіб, у 2010 - 517,8 мільйона.

У наземному транспорті "Київпастрансу" торік проїхало 624,2 мільйона пасажирів, цього року заплановано перевезти на третину менше - 485,6 мільйона осіб, відзначив Мельник.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року ціни на проїзд у столичному метро було підвищено в чотири рази - з 50 копійок до 2 гривень. Пізніше, на початку 2010 року, вартість проїзду в метрополітені було знижено до 1,70 гривні.

Разом із тим, метрополітен неодноразово заявляв про фінансові проблеми та відзначав, що його нормальної роботи не гарантують навіть нинішні тарифи. Зокрема, нещодавно стало відомо, що через технічну зношеність і брак грошей потяги в метро ходитимуть утричі рідше. Раніше інтервал між поїздами було скорочено в 1,5-2 рази.

Читайте також:

У київському метро подешевшають проїзні

У київському метро потяги ходитимуть утричі рідше

Черновецький збирається продати київське метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: