Київські МАФи приносять щороку своїм власникам мільярди

Дата публікації
Перегляди
4888
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київські МАФи приносять щороку своїм власникам мільярди

Кіоски можуть робити продажі на 200-300 тис. у місяць / Фото: rus.rfpl.org

Контролюючі органи закривають очі за щомісячні конверти "кеша".

Грошовий обіг МАФів у Києві становить близько 10 млрд грн, а чистий прибуток - близько 2 млрд грн в рік.

Як пише ZN.UA, МАФи перетворилися в самостійну галузь економіки столиці.

Видання відзначає, що обіги кіосків у столиці вже давно зрівнялися з обігами найбільших роздрібних мереж. Власники МАФів малюють арифметику свого бізнесу так: кіоск стає прибутковим, якщо його обіг перевищує 4-5 тисяч дол. на місяць. Цим забезпечується нижня межа рентабельності. При розміщенні на великих транспортних вузлах - біля станцій метро насамперед, кіоски можуть робити продажі і на 200-300 тис. у місяць.

"Однак проведемо розрахунки виходячи з мінімальних показників. Прибуток власника МАФу в місяць складає в середньому близько 1 тис. дол. Таким чином не буде перебільшенням дати таку оцінку: київські МАФи генерують за рік торговельний обіг близько 10 млрд грн, чистий прибуток становить близько 2 млрд грн", - говориться в матеріалі.

Київський феномен масового поширення МАФів полягає не просто в потворній забудові міста, а в повній втраті контролю за діяльністю кіосків з боку держави і ухиленням від сплати місцевих податків і зборів. Встановлення МАФів прямо заборонене, але влада на всіх рівнях демонстративно ігнорує закон. Бюджети всіх рівнів отримують від кіосків копійки, а найчастіше не отримують нічого - а контролюючі органи закривають очі за щомісячні конверти "кешу", резюмує видання.

Як зазначалося раніше, лише 5,7 тис. київських МАФів легально працюють з більш ніж 20 тис. точок. Володіють незаконними кіосками представники прокуратури, міліції, органів місцевої влади і бандити.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
4888
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація