Київський метрополітен візьме кредит

Столичний метрополітен отримав від столичної міськради дозвіл взяти в кредит 30 мільйонів гривень під заставу свого майна.


Київська міська рада дозволила КП «Київський метрополітен» взяти кредит у розмірі 30 млн. грн. під заставу майна територіальної громади міста, закріпленого за КП на праві господарського відання. 

Відповідне рішення було прийнято на сесії Київради 26 червня. 

Кредит береться для поповнення обігових коштів підприємства. Банк-кредитор буде визначений на конкурентній основі. Згідно з документом, під заставу буде передано 24 вагони метро. 

Як зазначається у пояснювальній записці, в умовах діючих тарифів на проїзд у метрополітені доходи підприємства в поточному році з урахуванням виділених бюджетних асигнувань покривають лише 63,8%. За п’ять місяців цього року 85% бюджетних асигнувань, передбачених на регулювання цін на послуги метрополітену на рік, вже вичерпано. 

За результатами фінансово-господарської діяльності в І кварталі 2007 року, КП «Київський метрополітен» отримало збитки в розмірі 22,2 млн. грн., а кредиторська заборгованість в основній діяльності становить 35,6 млн. грн. Існує щомісячний дефіцит коштів близько 15 млн. грн.
 
У зв’язку з вищевикладеним, є необхідність отримання банківського кредиту, зокрема, для своєчасної виплати заробітної плати, утримання основних засобів – рухомого складу, ескалаторів, енергетичного господарства тощо.
 
Під час обговорення проекту рішення депутат Київради, в.о. заступника голови КМДА Іван Салій заявив, що якщо найближчим часом у бюджеті міста не будуть винайдені кошти на покриття різниці між існуючими тарифами та реальними витратами на перевезення пасажирів в метро, то він особисто внесе пропозицію щодо підвищення тарифів на проїзд у метрополітені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: