Київський авторинок заполонили "віджаті" дешеві автівки з Донбасу

Точну кількість "віджатих" авто підрахувати нині складно.

Столичний авторинок "кишить" вигідними пропозиціями авто преміум-класу. І якщо раніше на помітне здешевлення іномарок впливала "нестабільна" гривня, то сьогодні вже відверто демпінгують продавці автомобілів із серіями "АН" та "ВВ" - з Донеччини та Луганщини. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Частину цих автомобілів продають біженці, які покинули своє житло на Донбасі. Іншу - так звані "перекупи", які продають "віджаті" авто зі Сходу. Звідси і приваблива ціна.

"Київський" порш-каєн 2010-го року коштує не менше 50-ти тисяч зелених. Але "донецький" чомусь продають за 27. І купувати його все одно ніхто не поспішає. Таких варіантів на авторинку чимало.

"Перше, що повинно викликати сумнів, що машина є законною, те, що не співпадає ціна і, наприклад, рік випуску автомобіля. Якщо вона ще перебуває на донецьких або луганських номерних знаках, то, перш ніж її придбати і розраховуватися із псевдовласником цієї машин, треба, звичайно, її перевірити", - розповідає Тетяна Волошина, старший юристконусльт Департаменту ДАІ.

До баз ДАІ та Інтерполу злочинці зі Сходу доступу не мають, тому "прибрати" машину з розшуку не можуть фізично. Саме тому машини з привабливою ціною намагаються продавати за генеральним дорученням. Пастка очевидна: щоб майбутній власник не знімав її з обліку, а, значить, і не їхав у ДАІ.

Але, виявляється, злочинний автомобільний бізнес із розвитком подій на Сході спрацював маятником. Якщо там їх просто відбирають і продають далі від своїх областей, то з "мирних" областей викрадені машини продають на Схід.

"Зараз крадуть Лексуси, Рендж-ровери, Мерседеси і всі ці автомобілі виїжджають на територію ЛНР-ДНР, де взагалі в руки злочинців попали повністю і бланки оригінальних техпаспортів МРЕО, і печатки відповідні МРЕО, номерні знаки", - каже Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

Шанси знайти викрадене авто, яке ймовірно швидко потрапить до контрольованої бойовиками території, мізерні. Тому власники мають самі подбати про підсилення охоронної системи авто. А зважаючи на сумну статистику викрадень, робити це треба якнайшвидше.

"Якщо брати 2013 рік, було викрадено 5200 машин, то в же в цьому році – понад 10000. Майже вдвічі. Особливу кількість незаконних заволодінь саме дали Донецька і Луганська області", - каже Тетяна Волошина.

А от точну кількість "віджатих" авто підрахувати нині складно, як, власне, і повернути відібрані автомобілі справжнім господарям. Оскільки на чималій території Донеччини та Луганщині міліційні кабінети позаймали бойовики, які найчастіше керують ласим злодійським бізнесом. Писати їм заяви про викрадення навіть не смішно, а небезпечно.

Нагадаємо, озброєні бойовики "віджали" готельно-ресторанний комплекс та 10 автівок у Донецьку.

ВідеоРинок столиці забитий автівками преміум-класу зі Сходу

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: