Київський суд об'єднав п'ять позовів Коломойського щодо "ПриватБанку"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про позови щодо визнання недійсними договорів особистого поручительства.

Господарський суд Києва об'єднав в одне всі п'ять проваджень, відкритих за позовами екс-власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського до Національного банку України та "ПриватБанку" щодо законності договорів особистого поручительства.

Про це з посиланням на Нацбанк повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За даними НБУ, у п'ятницю, 10 травня, суд запланував розгляд цієї справи на 20 травня.

Окрім цього, зазначається, що згідно з інформацією в базі судових рішень, провадження за однією з п'яти справ, розгляд якої було призначено першою, відкрив суддя Вадим Босий 22 квітня поточного року.

"Позовні вимоги обґрунтовані наявністю підстав для визнання недійсним кредитного договору №19 від 03.03.2009, укладеного між НБУ і... "ПриватБанк", а також наявністю підстав для визнання недійсним договору поруки №19-1/П від 27.05.2016, укладеного між НБУ, ОСОБА_1 (І. Коломойський - прим.ред.) і "ПриватБанком"", - йдеться в рішенні.

Також агентство повідомляє, що початок розгляду інших чотирьох таких справ було призначено на травень, проте конкретні дати не уточнюються.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Залиште свій коментар

Вибір редакції