Київський суд відібрав "Луганськтепловоз" у росіян

Суд задовольнив позов компанії, яка не була допущена до участі в конкурсі з продажу 76% "Луганськтепловозу".

Господарський суд Києва задовольнив позов компанії Mantara Holding (Кіпр) і скасував результати конкурсу із продажу 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз" управляючої компанії "Брянський машинобудівний завод" (Росія, належить російському "Трансмашхолдингу").

Фонд державного майна прийме рішення щодо своєї реакції на цю подію після того, як одержить і вивчить цю постанову суду.

Нагадаємо, 15 червня ФДМУ визнав переможцем конкурсу із продажу 76% "Луганськтепловозу" Брянський машзавод, який запропонував за цей актив 410 млн гривень при стартовій ціні 400 млн гривень.

ФДМУ мотивував недопуск Mantara Holding до торгів тим, що компанія не надала комісії інформацію про джерела фінансування купівлі держмайна, а також тим, що її фінансову звітність не завірив український аудитор.

Водночас ФДМУ 1 вересня запропонував Брянському машзаводу розірвати договір купівлі-продажу 76% акцій "Луганськтепловозу", оскільки російська компанія не оплатила купівлю.

ФДМУ й Брянський машзавод ведуть судовий спір щодо форм розрахунку за цей актив.

Нагадаємо, перша спроба приватизації "Луганськтепловозу", що відбулася у 2007 році, завершилася скандалом.

У березні 2007 року 76% акцій "Луганськтепловозу" були куплені Брянським машинобудівним заводом, що входить у структури російського "Трансмашхолдингу". Держпакет акцій обійшовся компанії в 292,5 млн грн при стартовій ціні 292 млн грн.

Але в листопаді того ж року Верховний суд за позовом "Дніпровагонмашу", визнав конкурс незаконним. До участі в ньому не були допущені структури цієї компанії, що претендували на завод. Наприкінці листопада акції були перераховані на рахунок ФДМ з рахунків колишнього власника підприємства - російського "Трансмашхолдингу".

"Луганськтепловоз" випускає магістральні та маневрові тепловози, дизельні та електропоїзди, трамваї, поворотні кола, запчастини для залізничного транспорту. Основні замовники підприємства - "Укрзалізниця" і "Російські залізниці". У 2009 році дохід компанії склав 429,6 млн грн, що на 66,5% менше, ніж у 2008 році. 

Читайте також:

Росіяни хочуть мирно вирішити суперечку про "Луганськтепловоз"

Фонд держмайна пропонує розірвати договір з покупцем "Луганськтепловозу"

Україна розірве угоду про продаж "Луганськтепловоза" росіянам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: