Росіяни забрали з рахунків "Сбербанку" 1,2 млрд дол. через страх санкцій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В банку запевняють, що все в межах норми.

Клієнти "Сбербанку" забрали зі своїх рахунків в іноземній валюті загалом 1,2 мільярда доларів через побоювання, що США запровадить санкції проти російських державних банків.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Банку Росії і дослідницької компанії Frank RG.

Банк втратив майже 10% коштів на валютних рахунках - це більше, ніж в середньому у секторі. В російському банку це пояснили "керованою еволюцією балансу". Валютні рахунки становлять близько третини всіх рахунків "Сбербанку". Там повідомили, що не бачать «незвичних рухів» з рахунками клієнтів впродовж серпня.

Нагадаємо, що 5 вересня апеляційний суд постановив накласти арешт на акції українських "дочок" російських банків: "ВТБ", "Промінвестбанку" та "Сбербанку" та заборонив їм ліквідовувати юридичні особи. Арешт був  накладений у відповідь на на заяву про забезпечення позову екс-глави правління "ПриватБанку" Александра Дубілета та ще 17 компаній. Серед них і ті, що пов'язують з Ігорем Коломойським та його партнерами: "Приватофіс", "Приватленд", "Аеробуд", "Еверест Стейт" та інші. 

На думку "приватівців", на акції "Промінвестбанку", "Сбербанк" і "ВТБ Банку" як майно держави Росія на території України може бути накладене стягнення на підставі рішення міжнародного суду, який присудив позивачам близько 130,5 млн. дол. компенсацій за нерухомість, 9,2 млн. компенсацій витрат на судовий процес, а також відсотки за зазначеними сумами.

До цього, на початку серпня, "КоммерсантЬ" дізнався подробиці нового законопроекту США про санкції щодо Росії. Він передбачає заборону на доларові розрахунки і операції в США для російських державних банків - "ВТБ", "Ощадбанку", "ВЕБ" і "Промсвязьбанка". За інформацією видання, цього в Росії побоюються найбільше.

Залиште свій коментар

Вибір редакції