Клюєв і Ахметов підготували грандіозну оборудку з привласнення Межигір'я Януковича

Дата публікації
Перегляди
5230
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Клюєв і Ахметов підготували грандіозну оборудку з привласнення Межигір'я Януковича

Клюєв і Ахметов зазіхнули на Межигір’я Януковича

Соратники Януковича намагаються прибрати до рук коштовну резиденцію.

Найближчим часом колишня резиденція Януковича у Межигір'ї може повернутися до його соратників, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Загалом 160 га коштовної землі з не менш коштовними об'єктами, зокрема, поля для гольфу, фізично-оздоровчі комплекси, усім відому "Хонку" Януковича досі не арештували. А це значить, що юридично земля належить попереднім господарям - усім відомій компанії "Танталіт", власником якої за Януковича був екс-регіонал, нардеп Сергій Клюєв.

Щойно Янукович утік, його поплічник почав робити все можливе, щоб коштовні активи не відійшли державі. Як стало відомо, Клюєв продав більшу частку компанії "Танталіт" самій собі, тобто просто перереєстрував фірму. А меншу - маловідомому юристу Олександру Приймаку. Декілька тижнів тому новий офіційний власник подав заяву до міліції, щоб йому повернули його ж 160 гектарів.

"Людей не пускають його, він просить розібратися, чому ці люди не пускають, чому так трапилося. Ми відкрили кримінальне провадження за статтею 356 - це самоуправство", - розповіли у міліції.

За словами Приймака, він купив долю компанії за 44 тисячі гривень. "Це та сума, яку я собі фізично можу дозволити витратити", - заявив він.

Новий власник Межигір'я розповів, що калим національного масштабу отримав від колег.

"Коли інвестував у це підприємство Сергій Петрович, мене їхні юристи як незалежного експерта залучали на певний правовий аудит. Ну, так я познайомився з Олександром, юристом Сергія Петровича, який мені пізніше запропонував зайнятися захистом даного підприємства", - зізнався Приймак.

Чоловік запевняє, що він намагається повернути, "захоплене Межигір'я у правове поле". "Власником там, зрештою, той, кому підприємство винне грошей, хто інвестував у це підприємство, - є Сергій Петрович. Його інтереси наразі як людини порушуються", - додав Приймак.

Отже, з'ясувалося, що самочинством займається уже всім відомий Денис Тарахкотелик, так званий "комендант Межигір'я". На добровільних засадах Денис у резиденції вже більше року. На цих же добровільних засадах оберігає як може "Хонку" і решту майна, має прибуток, з якого і платить зарплату тутешнім працівникам. На місяць це виходить близько мільйона гривень.

Потік грошей у Межигір'ї постійний, можливо, тому досі резиденцію не віддали на утримання державі або ж не націоналізували. Зараз же на гектари зазіхнули через суди олігархи.

"На балансі у Танталіта було більше 2 млн гривень, і Київенерго дуже швидко ці 2 млн списало і почало нараховувати борги і кричати: "От Межигір'я заборгувало 7 млн гривень", - зазначив Денис.

Ці мільйони і стали причиною перших позовів, але за ними приховано значно більше бажання – заволодіти усім майном. Унаслідок цього у суді зустрілася компанія "Танталіт" - відповідач, - яку так чи інакше досі приписують Клюєву, і компанія "Київенерго" – позивач, - яку приписують відомому мільярдеру Рінату Ахметову. Якщо суд зобов'яже "Танталіт" компенсувати збитки, нанесені "Київенерго", - компанія Клюєва цього зробити не зможе, адже рахунки заблоковані. Тому, найімовірніше, що Клюєв із Ахметовим розрахується Межигір'ям, провернувши мільйонну оборудку на очах у всієї країни.

Спроби ГПУ налагодити співпрацю з Кабміном не отримали результату. "Складність у тому, що треба передати майно на зберігання. Право закону зобов'язує, що відповідальність бажано передати державному органу. Враховуючи ці проблеми, ми звернулися до Кабінету міністрів. Уже місяць минув, і наразі немає відповіді", - повідомив керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Проте у реєстрі судових рішень зазначено, що скасувати право на володіння земельною ділянкою не змогли через те, що позовну заяву чомусь надсилали невідомо куди. Тож, уже найближчим часом двері Межигір‘я можуть знову зачинити для звичайних людей.

Нагадаємо, раніше ГПУ оприлюднила земельну оборудку, як Януковичу допомогли поцупити Межигір'я.

Як олігархи Януковича намагаються повернути собі Межигір’я

Як олігархи Януковича намагаються повернути собі Межигір’я
Наступна публікація