Клюєв: якщо Україна закриє шахти, то купуватиме вугілля удвічі дорожче

Кабмін переконує, що вугяльні шахти в Україні треба не закривати, а продавати приватному бізнесу.

Віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв запевняє, що якщо Україна закриє вугільні шахти, то ціна вугілля для неї на світових ринках виросте в 1,5-2 рази.

"Я - категоричний супротивник ідеї закриття усіх підприємств вугільної промисловості. Прибічники цієї ідеї вважають, що нам варто зупинити дотації шахт, закрити їх, а вугілля краще купувати на зовнішніх ринках. Але, запевняю вас, вугілля відразу ж на зовнішніх ринках для України стане в півтора - два рази дорожче, і на цьому усе закінчиться. І закриття шахт обійдеться набагато дорожче, ніж держпідтримка галузі", - вважає перший віце-прем'єр.

За словами Клюєва, вугільні підприємства в Україні доцільніше передавати в приватну власність.

"При цьому ключовими вимогами мають бути рівень видобутку вугілля і соціальні гарантії працівникам. Для держави важливо зберегти робочі місця і потрібне вугілля для металургійної промисловості і теплової енергетики", - відмітив Клюєв.

Нагадаємо, що у бюджеті на 2010 рік для підтримки вугільної галузі було передбачено 5,8 млрд грн.

Як повідомлялося, шахту імені Засядька вже підготували до приватизації. Так, 11 березня комісія з приватизації завершила складання плану продажу державного майна орендного підприємства і передала його для узгодження трудовому колективу підприємства.

Читайте також:

Янукович зажадав якнайшвидше продати сотні держпідприємств

Китай покращить життя українських шахтарів

Шахту ім. Засядька підготували до приватизації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: