КМДА планує збільшити тариф на воду, але зменшити її споживання

Для скорочення споживання і збільшення вартості води влада планує встановити у всіх домівках столиці лічильники.

КМДА планує масове встановлення лічильників води, щоб скоротити її споживання удвічі, і збільшити вартість води до 5 гривень за кубометр на місяць.

Про це на засіданні круглого столу "Скільки коштує вода?" заявив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

"Ми говоримо про те, що норма споживання на одного жителя у нас з вами 300 літрів води, якщо брати холодну і гарячу воду на добу. Ми ж не можемо стільки використовувати води. Це говорить про те, що в ці 300 літрів входить не тільки те, що ми беремо, а входять ще й втрати, які йдуть по шляху - витоку з водопровідних систем, з будинків, а найбільше в квартирах. І тому курс КМДА взято на те, щоб масово, всюди були встановлені лічильники на всіх переходах. Ми повинні забезпечити повний облік води на всіх", - зазначив Мазурчак.

Він також підкреслив, що з того 1 мільйона кубометрів на добу, який споживає Київ, 800 тисяч кубометрів води споживає населення Києва, і 200 тисяч - інші споживачі. "Якщо ми нічого не робимо з вами, залишаємо попередній тариф, постійно зростає електроенергія, зростає заробітна плата, складові ростуть, збитки збільшуються... Ясно, що все більш занепадають наші мережі, ми приходимо до гіршої якості і до занепаду комунального підприємства", - зазначив Мазурчак.

За його словами, підняття тарифів не є виходом із ситуації, так як заробітні плати і доходи людей зростають меншими темпами, ніж електроенергія і ресурси.

"Якщо ми будемо використовувати за ціною 3 гривні 15 копійок 300 літрів на людину в місяць, то це буде виходити на місяць 28 гривень 35 копійок, якщо ми говоримо, що 3 гривні буде кубометр, то ми будемо при витратах 300 літрів платити 45 гривень на місяць. Але нам з вами фізіологічно 300 літрів не треба, тому треба поставити лічильник і використати 100 літрів, що є нормою споживання води на людину і тоді ви будете платити 15 гривень при ціні 5 гривень за кубічний метр води і водовідведення. Тому можна при цьому, збільшивши тариф, досягти собівартості, а платити в 3 рази менше за рахунок споживання води", - поділився розрахунками Мазурчак.

За словами Мазурчака, якщо через 2-3 роки, дотримуючись цього курсу, вдасться вийти на такий рівень, то тарифи в Києві будуть об'єктивно в півтора рази менше, ніж по всій Україні. "І як би не йшло зростання (цін - ред.) Енергоносіїв, наша крива зростання тарифів буде йти набагато менше", - уклав заступник голови КМДА.

Читайте також:

З 1 березня у Києві подорожчала гаряча і холодна вода

Влітку компослуги у Києві подорожчають ще на 20-40%

90% киян у березні отримають платіжки за компослуги зі знижкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: