Коболєв пояснив, чим загрожує Україні зупинка транзиту газу з Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами очільника "Нафтогазу", РФ може перервати транзит навіть без запуску "Північного потоку-2".

У разі зупинки транзиту російського газу Україна втратить все минулорічне зростання ВВП.

Про це заявив очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час Міжнародної інвестиційної конференції "Game of thrones: final season?", пише "Інтерфакс-Україна".

"Для України втрата транзитного потоку означає втрату 3 млрд доларів річного доходу, а це приблизно 3% ВВП. Тобто фактично ми можемо за рік втратити все зростання попереднього року. Говорячи про те, як це вплине на Україну, думаю, не буде надто жорстко сказано, що це може викликати справжню кризу, в тому числі політичну", - наголосив він.

За словами Коболєва, для новобраного президента і для компанії критично важливо до цього підготуватися.

"Тобто створити додаткові обсяги газу, щоб в українській системі утримати достатній тиск", - пояснив очільник "Нафтогазу".

Також Коболєв зазначив, що вірогідність переривання транзиту 1 січня, як це було в січні 2009 року, досить велика.

"За нашими підрахунками, російська сторона має технічну можливість наступного року не використовувати український транзит, навіть якщо не буде побудовано "Північний потік-2". При цьому він може виконувати мінімальні обсяги постачання газу європейським споживачам у рамках наявних контрактів "Газпрому". Дефіцит постачань газу в такій ситуації становить приблизно 5 млрд куб. м", - наголосив він, зауваживши, що ці розрахунки збігаються з розрахунками декількох великих міжнародних інститутів.

"Якщо ми подивимося на темпи, якими зараз "Газпром" постачає газ до Європи і створює запаси, вони рекордні. Я так думаю, що саме для покриття цього дефіциту додаткові запаси і створюються", - резюмував очільник "Нафтогазу".

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу", "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції