Коболєв пояснив, чому газзбути Фірташа зараз не купують газ від "Нафтогазу"

Коболєв пояснив, чому газзбути Фірташа зараз не купують газ від "Нафтогазу"

Фото: УНІАН

Від серпня 2020 року газзбути практично припинили розраховуватись за боргами за природний газ, поставлений їм.

Газопостачальні компанії, що належать облгазам, пов’язаним з Дмитром Фірташем, не купують природний газ у Групи "Нафтогаз", оскільки не готові працювати за передоплатою.

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі "Суспільного". 

"Ми дійсно газ не продаємо (газзбутам, пов’язаним з Фірташем — ред.). Але не тому, що ми їх “не любимо” чи не хочемо продавати. В нас позиція інша — купуйте, ось ринкова ціна і передоплата. Перерахуєте заздалегідь і беріть перепродавайте", — пояснив Коболєв. 

Очільник "Нафтогазу" розповів, що від серпня 2020 року газзбути практично припинили розраховуватись за боргами за природний газ, поставлений їм Нафтогазом раніше в межах дії покладених спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку газу.

Зазначимо, що ПСО припинили діяти від 1 серпня з відкриттям ринку газу для населення, за ними "Нафтогаз" був зобов'язаний поставити газ, але зобов'язання вчасної його оплати з боку отримувачів не були зафіксовані законодавчо.

З цих причин "Нафтогаз" продає газзбутам газ лише на умовах передоплати. Водночас, Коболєв зазначає, що газзбути, пов’язані з Фірташем, купували газ у приватних трейдерів у серпні-жовтні за ринковими цінами, як і у Нафтогазу.

За даними "Нафтогазу", заборгованість згаданих газзбутів за газ, відпущений в межах ПСО, становить понад 12,8 млрд грн.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація