Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коболєв запропонував українцям знизити температуру в приміщеннях, щоб не допустити "газового шантажу Путіна"

Глава "Нафтогазу" пропонує цей захід на кілька днів.

Глава Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пропонує споживачам знизити споживання газу на кілька днів, щоб уникнути кризової ситуації в енергетиці, до якої своїми діями хоче підштовхнути "Газпром".

Про це Коболєв заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

ВідеоБорг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

Це пеня за несплачені раніше кошти. Таке повідомляють у "Нафтогазі" України. Там святкують перемогу Києва у газовій суперечці із російським монополістом. Напередодні міжнародний арбітраж постановив – "Газпром" має компенсувати "Нафтогазу" понад 4 з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки.

Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

За його словами, запасів газу в Україні достатньо, але через те, що "Газпром" знизив тиск у газовій трубі, якою блакитне паливо постачається в Європу, "Нафтогазу" дуже важко підтримувати і транзит, і внутрішнє споживання. Система зараз працює на максимальному рівні навантаження, зазначив Коболєв.

"Про що ми б пропонували подумати споживачам, – це їхня добра воля, але щоб не дати Путіну реалізувати свій план газового шантажу, є дуже проста міра – на один градус зменшити температуру вдень і на два – вночі, а підприємствам протягом двох вихідних днів не обігрівати приміщення", - сказав глава "Нафтогазу".

Коболєв вважає, що це не сильно вплине на комфорт або продуктивний процес, але дозволить скоротити добове споживання на 8-10%.

"Цього буде достатньо, щоб повернути режим системи в комфортний і спокійний. Зараз цей режим коштує нам не лише навантаженням працівників, але й додатковими втратами газу, які також будуть передані "Газпрому" для оплати, але, з точки зору уникнення кризової ситуації і з точки зору нас, як споживачів, які вміють себе контролювати, – це був б дуже корисний захід для всієї країни", - сказав він.

Нагадаємо, Росія знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів. Міністерство закордонних справ України вже офіційно повідомило Євросоюз про проблеми з тиском газу в трубі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції