Колектори вимагають повернути борги: чи законно це та як захиститися від чужих кредитів

Дата публікації
Перегляди
60к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Колектори вимагають повернути борги: чи законно це та як захиститися від чужих кредитів

Фото: Національний банк України

Якщо людина особисто кредит не брала, то сплачувати його не повинна.

Колекторів складно позбутися та не потрібно шукати, бо знайдуть вони вас самі навіть тоді, коли до кредиту ви не маєте відношення. 

Чи реально позбутися надокучливих колекторів, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Володимиру 34 роки. Він зі своєю мамою винаймає квартиру в Одесі. Два роки тому тут оселилася і його кохана Зоряна. Утім, потім вона зникла. Родина подала у розшук. Після зникнення почалися дивні дзвінки з невідомих компаній з повернення боргів та кредитів. 

Володимир каже, що жінка набрала кредитів на його маму. Точну суму усіх чоловік не знає, але йдеться про десятки тисяч гривень. Він зламав пошту екскоханої та побачив там купу листів із банків, у яких та брала різні суми грошей. Його мамі постійно телефонують і погрожують. Чоловік наляканий, бо грошей не мають. Його мама пенсіонерка, а він водій, живуть в орендованій квартирі. Утім, і повертати чужі борги теж не хочуть.

Колекторські погрози та чи реально їх позбутися у наш час

Колекторські погрози та чи реально їх позбутися у наш час

Адвокат Лаврентій Царук каже, що родині боятися не потрібно. "Якщо людина, яка особисто не ходила до банківських установ, не підписувала документів, але її документами скористався хтось інший, то не є боржником за цими кредитам. Вона не несе за них жодної відповідальності", - пояснює фахівець. 

Якщо ви особисто кредит не брали, то сплачувати його не повинні. Спочатку варто написати заяву до поліції, аби зафіксувати, що вашим паспортом скористалися інші люди. Також слід повідомити банківські установи про те, що ви нічого не підписували і кредиту не брали. Крім того, варто чекати позову до суду: "Важливо моніторити судовий реєстр, чи не подали на вас до суду. Якщо ж подали, то слід йти і доводити свою непричетність", - радить Царук і наголошує, що номери, з яких телефонують, треба блокувати. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація