Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишні акціонери не виводили гроші з ПриватБанку – адвокати

Слухання справи в суді тривають.

Колишні акціонери націоналізованого "ПриватБанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов заперечують будь-які звинувачення в шахрайстві і нанесенні збитків під час свого контролю над фінансовою установою.

"Вони категорично заперечують будь-яке шахрайство, або те, що банк поніс втрату будь-яких коштів", - сказав адвокат Ігоря Коломойського Ендрю Лафферті, партнер юридичної фірми Field Fisher.

За словами Ендрю Лафферті, на слуханні, яке щойно закінчилося, Ігор Коломойський стверджував, що з $ 1,9 млрд, які, як стверджує Банк, той присвоїв, не було навіть "хороших аргументів для позову", що він привласнив $ 1,65 млрд цих грошей, оскільки він зміг чітко продемонструвати, що всі ці гроші повернулися в Банк за допомогою погашення кредитів. Щодо решти $ 248 млн Ігор Коломойський також стверджує, що ці гроші були повернуті Банку і що Банк не мав взагалі ніяких збитків, але практично довести цей факт, за словами адвокатів бізнесменів, на цьому слуханні було складно. Однак, якщо англійський суд визнає юрисдикцію, Ігор Коломойський буде доводити в розгляді по суті, що і ці гроші були повернуті, як запевняє Ендрю Лафферті.

Слухання, яке тривало в Лондоні протягом 5 днів і завершилося наприкінці липня "не було слуханням по суті позову ПриватБанку проти Коломойського та інших Відповідачів. Рішення, яке послідує за цим слуханням, не буде визначати, чи є ці звинувачення є обґрунтованими, - говорить Лафферті - слухання стосувалося власних клопотань Коломойського (і інших відповідачів)". На цьому судовому слуханні адвокати Коломойського і Боголюбова намагалися скасувати всесвітній арешт активів своїх клієнтів і оскаржити юрисдикцію англійського суду.

Під час засідання представники банку представили нібито докази за позовом і судовим наказом про всесвітній арешт активів, який був виданий для забезпечення позову. "Позов як підстава для судового наказу про арешт активів, включає заяви, що пан Коломойський і пан Боголюбов незаконно привласнили з банку $1,9 млрд в 2014 році шляхом укладення ряду удаваних угод, що мали наслідком переказу грошових коштів компаніям, якими вони таємно володіли або контролювали", - заявили в "ПриватБанку".

Проте, як прокоментував Лафферті, "для того, щоб отримати Наказ про Замороження, сторона лише повинна продемонструвати, що в неї є "хороші аргументи для позову", а не те, що вона обов'язково права. Це, насправді, дуже низький поріг".

"Пан Коломойський (та інші відповідачі) стверджують, як вони це робили весь цей час, що всі звинувачення ПриватБанку були неправильно представлені й потерплять невдачу", - упевнений адвокат.

Вибір редакції