Колії роз'їхалися. Омелян і Балчун сперечаються щодо підвищення ціни на квитки на поїзди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр поки не бачить ефективності в роботі нової команди "Укрзалізниці", бо не отримав звіт.

Мінінфраструктури та "Укрзалізниця" не можуть домовитися щодо підвищення цін для пасажирів на квитки на поїзди. Керівник підприємства-перевізника Войцех Балчун наголошує на необхідності такої дії. А ось його шеф, міністр інфраструктури Володимир Омелян поки що не поспішає з підтримкою і взагалі говорить про те, що поки що не розгледів ефективність в роботі нового топ-менедженту "Укрзалізниці".

"Тут є багато різних думок. Моя думка, і її поділяє радник прем'єр-міністра пан Міклош (Іван Міклош), який теж говорив, що на цьому етапі підвищення залізничних тарифів є досить спекулятивною річчю. У міністерстві ми будемо розглядати питання фінансового плану "Укрзалізниці" на 2017 рік, де буде, відповідно, підніматися і питання тарифів, оскільки підняття тарифів формує значну дохідну частину для "Укрзалізниці", – сказав Омелян, якого цитує "Українська правда".

Міністр вимагає від нового топ-менеджменту звіту щодо проведених реформ.

"Я залишаюся при своїй думці, що "Укрзалізниця" повинна показати за сім місяців роботи нової команди, в чому полягала ефективність, де ми наростили прибутковість, зменшити операційні витрати, у тому числі, за рахунок корупції. Поки що такої відповіді я не отримав", – наголосив Омелян.

Про плани щодо підвищення вартості залізничних квитків Балчун заявив в інтерв'ю "Укрінформу".

"Ми не маємо іншого виходу, оскільки не живемо у вакуумі. Останній перегляд цін відбувся в 2014 році", – сказав Балчун.

Він пояснив: аналіз за останні три роки показав, що фактична інфляція є набагато вищою, ніж прогнозована. Тому "Укрзалізниця" мусить підняти ціни, особливо з урахуванням того, що, значний обсяг пасажирських перевезень включає пільгові перевезення різних соціальних груп.

"Відтак ми маємо велику проблему з поверненням чи компенсацією з боку держави цих коштів", – пояснив Балчун.

"Укрзалізниця" направила пропозицію щодо підвищення цін на квитки на розгляд до Мінінфраструктури.

Раніше "Укрзалізниця" заклала у план з капінвестицій підвищення в 2017 році тарифів на вантажоперевезення на 25%, на пасажирські перевезення – на 35%.

Нагадаємо, Балчун спрогнозував, що "Укрзалізниця" планує завершити 2016 рік із мільйонними прибутками.

Залиште свій коментар

Вибір редакції