Коломойський розповів подробиці націоналізації "Приватбанку": хто був "першою скрипкою" та які ультиматуми висував МВФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами бізнесмена, у МВФ вимагали відібрати банк, погрожуючи не видати Україні кредитний транш.

Бенефіціаром націоналізації "Приватбанку" був Міжнародний валютний фонд.

Про це заявив в інтерв’ю "Економічній правді" бізнесмен Ігор Коломойський.

"Він "підбурював" до цієї справи. Були конкретні люди, які приїжджали і перевіряли, як відбувається докапіталізація. Вони говорили про те, що ми не дамо Україні гроші, поки ви не відберете у них банк... Але у них є імунна система. Юристи займаються тим, як до нього дістатися", - наголосив він.

На думку Коломойського, якщо з’ясується, що внаслідок націоналізації "Приватбанку" держава зазнала збитків, до відповідальності потрібно притягнути людей, які були причетними до цього процесу.

"Данилюка (екс-міністр фінансів - прим.ред.) не можу назвати... Він брав участь в цьому, але не був першою скрипкою. Основні - це Гонтарєва (тодішня очільниця Нацбанку - прим.ред.) і Рожкова (перша заступниця глави НБУ - прим.ред.), а всі інші - це виконавці. Гонтарева в цьому листі хотіла прописати, що ми зобов'язуємося не судитися. На що їй Порошенко сказав, що він гарант Конституції і не може позбавляти людей права судитися. А далі нехай правоохоронні органи розбираються щодо того, хто що порушив у цьому процесі, а хто що не порушив", - додав бізнесмен.

Водночас Коломойський пояснив, що уряд ухвалював рішення про націоналізацію на підставі документів, наданих НБУ.

"Нацбанк прийшов і сказав, що в банку "капець". Кабмін ухвалив рішення. Так, воно було неправильним, але тоді був цейтнот. Заради того, щоб не постраждали вкладники, ми написали тоді лист (письмове звернення про націоналізацію банку від акціонерів банку - Коломойського і Боголюбова - прим.ред.). На вимогу, під тиском, але написали. Я не шкодую, що ми його написали. Якби ми цього не зробили, був би колапс", - розповів він.

Нагадаємо, 2017 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальні справи через можливе доведення тоді ще комерційного "ПриватБанку" до банкрутства.  

Зазначимо, про націоналізацію "ПриватБанку" стало відомо пізно ввечері 18 грудня 2016 року. 21 грудня фінустанова офіційно перейшла у державну власність. Міністерство фінансів купило "ПриватБанк" у Фонду гарантування вкладів фізосіб за символічну одну гривню.

Перехідний період тривав 72 години. 19 грудня голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що "ПриватБанк" тепер належить до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу банку склав 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля було роздано компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планувала закрити випуском облігацій держпозики. 

Колишні топ-менеджери банку спростували претензії НБУ в наявності дірки в 148 мільярдів гривень. "Банк нормально працював, і міг нормально працювати і далі. Міфічні діри – це все результат зміни облікової політики Нацбанку, який припинив приймати на облік ті застави, які у нас були і які до цього бралися на облік", - розповів колишній голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет.

Залиште свій коментар

Вибір редакції