Фірташ вимагає від України 8 млрд дол.

Rosukrenergo висловила своє незадоволення відмовою "Нафтогазу" підняти зі своїх сховищ газ.

НАК
Архів
Компанія Фірташа вимагає від України 8 млрд дол.
Компанія Rosukrenergo, одним із власників якої є бізнесмен Дмитро Фірташ, вчетверо - до $ 8,26 млрд збільшила претензії до "Нафтогазу України" за 11 млрд куб. м газу, які українська компанія відмовилася підняти зі своїх сховищ.

Справу почне розглядати стокгольмський арбітраж у січні наступного року.

Про збільшення позовних вимог швейцарської Rosukrenergo (RUE, 50% - у Газпрому, 50% - в українського підприємця Дмитра Фірташа і його партнера) до НАК "Нафтогаз України" розповіли два джерела, близьких до акціонерів трейдера. За їхніми словами, уточнена позовна заява подана до стокгольмського арбітражу 12 листопада і буде розглянута 18 січня 2010 року.

"Газпром" кілька років поставляв газ в Україну через RUE. Швейцарська компанія купувала у "Газпрому" близько 60 млрд куб. м газу на рік, потім на кордоні Росії та України продавала трохи більше 50 млрд куб. м Нафтогазу, а час, що залишився експортувала до Польщі, Угорщини та Румунії. Відповідно, "Нафтогаз" платив RUE, та – "Газпрому".

Але з 2009 року все змінилося: RUE виключили зі схеми поставок газу. На той момент у трейдера залишалося 11 млрд куб. м сировини в підземних сховищах України вартістю на той момент, за оцінкою Фірташа, $ 4 млрд. "Нафтогаз" у результаті декількох угод з "Газпромом" оголосив цю сировину своєю.

У січні RUE подала два позови проти "Нафтогазу" до стокгольмського арбітражу: про виплату боргу майже на $ 600 млн (пені за прострочення платежів у 2008 році, "Нафтогаз" їх не визнає) і про примус виконати транзитний договір, включаючи підйом газу з ПСГ. У червні сума вимог RUE до "Нафтогазу" зросла до $ 2 млрд.

Чергове збільшення вимог до $ 8,26 млрд джерело, знайоме зі змістом позову, пояснює так. Нова сума включає відшкодування вартості 11 млрд куб. м газу ($ 4,95 млрд), штраф (10%), відсотки за несвоєчасну передоплату ($ 386,2 млн), заборгованість за відібраний газ ($ 747 млн), штрафи за невиконання заявок на закачку в 2008 році ($ 447,98 млн), штрафи за невиконання заявок на відбір в 2008 році ($ 57,3 млн), відсоток за несвоєчасну оплату в 2006 році ($ 54,6 млн), штрафи за невиконання заявок в 2007-2008 роках ($ 74,56 млн) і т. д.

Представники "Нафтогазу України", "Газпрому" і RUE, а також асистент генерального секретаря Арбітражного інституту при Стокгольмській ТПП відмовилися від коментарів. За словами джерела, близького до "Нафтогазу України", в українській компанії ознайомилися з новими позовними вимогами і зараз "намагаються їх осмислити".

Читайте також:

Через "Нафтогаз" держборг зросте до 45% ВВП

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Ющенко: "Газпром" оштрафує Україну на 20% національного бюджету

Міжнародні експерти дали українській економіці "негативний" прогноз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: