Фірташ зберіг контроль над експортом української електроенергії

Хоча компанія Фірташа не виконала взяті зобов'язання при створенні консорціуму з "Укренерго" з експорту електроенергії в Румунію і Балканські країни, вона домоглася у суді його збереження.

Компанія Emfesz Дмитра Фірташа домоглася в суді збереження консорціуму з "Укренерго" з експорту електроенергії в Румунію і Балканські країни. Хоча Emfesz не виконав взяті при створенні консорціуму зобов'язання - не вклав у модернізацію ліній електропередачі 400 млн дол., - суд відмовив держкомпанії у вимозі розірвати угоду з інвестором, пише "Комерсант-Україна" в статті "Напруга зберігається".

Втім, повноцінна робота консорціуму залишається під загрозою - як з'ясувалося в ході суду, частина його ліній електропередачі проходить по території Молдови, і сусідня держава може пред'явити претензії.

У понеділок, 11 жовтня, в єдиному держреєстрі судових рішень було опубліковано рішення Господарського суду Одеської області від 4 жовтня, яким той відмовив НЕК Укренерго в розірванні договору про спільну діяльність з угорським трейдером Emfesz (входить в Group DF Дмитра Фірташа).

У 2007 році Укренерго і Emfesz створили консорціум Південна енергетична компанія: держкомпанія внесла в нього лінію електропередачі (ЛЕП) Південно-Українська АЕС-Ісакча потужністю 750 кВт, а інвесторові потрібно було вкласти 400 млн доларів у реконструкцію експортних ЛЕП. Це повинно було дозволити розширити канал експорту, збільшивши обсяг експортних продажів на 150 млн доларів на рік.

Але в травні 2009 року Укренерго звернулося до суду з вимогою розірвати договір про спільну діяльність і повернути йому внесок у СП - лінію електропередачі Південно-Українська АЕС-Ісакча. На думку Укренерго, інвестор істотно порушив умови договору (Emfesz так і не інвестував заявлену суму). Крім того, Укренерго вимагало стягнути збитки у розмірі 147,5 тис. грн, завдані компанії "внаслідок того, що консорціум не забезпечив збереження переданого до статутного фонду майна НЕК". Мова йде про десять опор ЛЕП. Але суд відповів на цю вимогу відмовою: згідно з його рішенням, вісім з цих десяти опор взагалі розташовані на території Молдови, і НЕК не мала права передавати їх в консорціум. У прес-службі Укренерго і Emfesz від коментарів відмовилися.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима заявив, що подальша доля СП буде залежати від статусу ЛЕП Укренерго. "Сьогодні Дмитро Фірташ дуже близький до влади, і я думаю, що керівництво Мінпаливенерго проявить максимум зусиль, щоб довести, що опори ліній електропередачі належать Україні", - говорить пан Гудима. Джерело в Мінпаливенерго відзначає, що зараз статус опор спірний: "Незрозуміло, належать вони до України або до Молдови". Публічно молдавська сторона не висувала претензій України. Проте в міністерстві мають намір провести переговори з цією державою для врегулювання потенційного спору.

Читайте також:

Україна припинила постачання електроенергії до Східної Європи

Україна відновила прокачування нафти до Європи

Українці зібрали 100 тисяч підписів проти передачі газу Фірташу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: