Компанія сина Януковича отримала 79 мільйонів, які мали йти на ремонт Охматдиту

Компанія сина Януковича отримала 79 мільйонів, які мали йти на ремонт Охматдиту

Фото: УНІАН

Як кажуть в Опікунській раді, це відбулося таємно в останні дні минулого року.

Керівництво МОЗу повернуло колишньому генпідряднику будівництва нового корпусу Охматдиту ТОВ "Укрпрофмед" майже 79 мільйонів гривень боргів.

Як пише "Українська правда. Життя", про це повідомила голова волонтерської Опікунської ради Охматдиту, депутат Оксана Корчинська. За її інформацією це відбулося таємно в останні дні минулого року.

"24 грудня ТОВ Укрпрофмед, тобто генпідряднику нового корпусу Охматдиту 2011 - 2013 року, яку контролювала помічниця Віктора Януковича-молодшого Лідія Шевченко, за дозволом заступника міністра охорони здоров'я Ігоря Перегінця і першого заступника міністра фінансів Ігоря Уманського, який за тиждень після цього був звільнений, були перераховані майже 79 мільйонів гривень начебто боргів за виконані ними у цей період роботи", - заявляє вона.

За словами Корчинської, у 2014 році держпідприємство Укрмедпроектбуд, яке є балансоутримувачем будівництва, і МОЗ підписали протокол із зобов'язанням не погашати боргів попереднім забудовникам до травня 2017 року.

"Саме така умова, схвалена, до речі, і новим міністром охорони здоров'я, і прем'єр-міністром України, стала підставою для виділення на добудову лікарні ще 500 мільйонів гривень. 29 грудня я як голова міжфракційної парламентської групи "За добудову Охматдиту" була присутня на зустрічі міністра Квіташвілі та керівника ДП, де було прозвітовано про 48 млн. грн, витрачених на будівництво і закупівлю спеціалізованого обладнання на будівництві лікарні цього року і жодного слова про наміри погасити якісь борги попереднім забудовникам не йшлося", - додає вона.

Пізніше міністр фінансів та СБУ скликали термінову нараду, де було вирішено блокувати гроші на рахунках ДП "Укрмедпроектбуд" та ТОВ "Укрпрофмед" на час розслідування.

"Станом на сьогодні "Укрпрофмед" повернув на рахунки ДП "Укрмедпроектбуд" 62 мільйони гривень. Але вже у вигляді поворотної фінансової допомоги, тобто коли ці гроші, заблоковані на час фінансового моніторингу, буде розблоковано, вони зможуть забрати їх назад. Решта грошей зникла, ми впевнені, – у напрямку відкатів за повернення цих так званих боргів компаніям Віктора Януковича-молодшого", - заявляє Опікунська рада "Охматдиту".

Раніше повідомлялося, у червні в Києві стартувала кампанія з оновлення лікарні 

Повʼязані теми:

Наступна публікація