Компанії ексакціонерів масово подають позови до суду проти "ПриватБанку" - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Велика частина з них подана до Господарського суду Києва.

Компанії нібито пов'язані з колишніми акціонерами "ПриватБанку" за грудень 2019 року і початок січня 2020 року подали в цілому 285 позовів до суду у справі про націоналізацію фінансової установи.

Про це пише НВ Бізнес з посиланням на реєстр судових рішень.

Видання ділить позови на три види. Перші, яких налічується 220, називають трансформаційні.

"Позови були подані до Госпсуду Києва компаніями, пов'язаними з колишніми власниками банку, які напередодні націоналізації "ПриватБанку" стали його позичальниками в результаті трансформації / реструктуризації його корпоративного кредитного портфеля на 127 млрд грн. Зараз з урахуванням відсотків підтверджена аудиторами сума боргу становить 213 млрд грн. Тоді ці компанії отримавши позики в "ПриватБанку" під 10,5% річних на підставі договорів поруки погасили борги попередніх позичальників, надавши менш якісне заставне майно", - пише видання.

Друга група - 45 позовів міноритарних акціонерів в Госпсуд Києва. Вони оскаржують зокрема процедуру bail-in - примусову конвертацію депозитів в нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час націоналізації "ПриватБанку".

Третя група - 20 позовів проти керівництва "Приватбанку".

Нагадаємо, рішення про націоналізацію "ПриватБанку" ухвалили в грудні 2016-го. Через рік націоналізований "ПриватБанк" подав позов до високого суду Лондона проти колишніх власників Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також ряду компаній, які, ймовірно, підконтрольні їм. У свою чергу Коломойський сказав, що він був змушений сам запропонувати націоналізацію "Приватбанку" через "способи штучного зниження капіталізації банку з боку НБУ.

Тодішня голова Нацбанку Валерія Гонтарєва запевняла, що в ніч перед націоналізацією "ПриватБанку" колишні власники вивели з нього 16 млрд грн. А перед тим ніби вивели 110 млрд грн через фіктивні компанії.

18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні.

19 грудня Шостий апеляційний суд за клопотанням "ПриватБанку" призупинив розгляд скарги на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня 2019 року про скасування націоналізації банку до розгляду у Великій палаті Верховного суду справи за позовом сім'ї Суркісів.

Відео Засідання у справі націоналізації "ПриватБанку" не відбулося

Визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій "ПриватБанку". Господарський суд столиці призупинив відповідне провадження на етапі дебатів. До закінчення розгляду іншої - пов'язаної справи. Учасників процесу про це не попередили, і на заплановане засідання вони прийшли. Але до суду потрапити не змогли: анонім повідомив про замінування.  

Засідання у справі націоналізації "ПриватБанку" не відбулося

Залиште свій коментар

Вибір редакції