Суд дав "червоне світло" компанії Фірташа для виконання робіт на родовищі в Житомирській області

Дата публікації
Суд дав "червоне світло" компанії Фірташа для виконання робіт на родовищі в Житомирській області

Reuters

Затвердження плану земель під родовища для Фірташа здійснили з порушеннями.

Розпорядження глави Коростенської РДА, що в Житомирській області, про затвердження плану землі під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища скасували.   

Відповідну постанову ухвалив Житомирський окружний адміністративний суд, а "Наші гроші" зазначають, що дозвіл глава Коростенської РДА на розробку детального плану території земельних ділянок надав ТОВ "Валки-Ільменіт" у жовтні 2013 року.

Так, розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища передбачалося за межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської, Новаківської сільських рад Коростенського району.

Спочатку замовником розроблення детального плану родовища було "Валки-Ільменіт", але через рік ця функція перейшла до Коростенської РДА.

У травні 2015 році голова Коростенської РДА своїм розпорядженням затвердив детальний план територій.

Згодом прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати його. У суді прокурор пояснив, що під час затвердження документу не було враховано план забудови району від 1982 року, в межі родовища увійшли сільгоспземлі, змінити цільове призначення яких забороняє мораторій. Крім того, затвердження плану відбулося без громадських слухань у всіх населених пунктах, що входять до території родовища.

Усі аргументи прокуратури суд відхилив, крім останнього.

Суд встановив, що проведення громадських слухань повинен був здійснювати замовник детального плану території — Коростенська РДА, або передати ці повноваження органам самоврядування населених пунктів, які межують з родовищем.

Але обов'язкові громадські слухання були проведені тільки однією сільрадою — Стремигородською. А три інші сільради — Меленівська, Хотинівська та  Новаківська, такі обговорення не провели. Тому суд визнав незаконним і скасував розпорядження.

Відзначимо, що ТОВ "Вальки Ільменіт" зареєстроване на кіпрську компанію "Діаго ентерпрайзез лімітед" ("Diago enterprises limited") та ПАТ "Юкрейніан кемікал продактс", бенефіціаром фірми вказаний Дмитро Фірташ.

 

Крім того, Group DF Фірташа повідомляла, що на початок минулого року проектна документація з ТЕО будівництва кар'єра на Стремигородському родовищі пройшла державну експертизу ДП "Укрміськбудекспертиза" Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

"Валки-Ільменіт" входить до титанового бізнесу Групи, і здійснює видобуток і збагачення титановмістних руд. Підприємство володіє спецдозволом на видобуток апатит-ільменітових руд Стремигородського родовища до 2032 року. Це родовище із прогнозними запасами 1,2 млрд тон руди є одним з найбільших у світі.

Арешти, звільнення та суперечки: несподіваний поворот у справі мільярдера Фірташа

Арешти, звільнення та суперечки: несподіваний поворот у справі мільярдера Фірташа

Додамо, що відповідно до законодавства, без затвердженого детального плану території заборонена передача земельних ділянок державної або комунальної власності в приватне користування.

На початку 2016 року суд скасував рішення Житомирської обласної ради від 28 травня 2015 року, яким у державного лісгоспу було вилучено чотири ділянки загальною площею 95 га на користь ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат", який входить до Group DF.

Ще раніше була припинена оренда структурами Фірташа  Іршанського ГЗК та Вільногірського ГМК - найбільших в країні виробників ільменітової руди, яка використовується для отримання титану.

Нагадаємо, 24 лютого, Земельний суд Відня відхилив запит прокуратури залишити під депортаційним арештом Дмитра Фірташа.

21 лютого, австрійский суд дозволив екстрадицію Фірташа до США, які домагались видачі бізнесмена три роки. Штати звинувачують Фірташа в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в 18,5 мільйона доларів хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Американські слідчі знайшли у нього більше сотні офшорних компаній. За це все Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів. Рішення щодо екстрадиції нині залежить від міністра юстиції Австрії - він може дозволити або не дозволити виїзд.

Проти бізнесмена є ще одна справа — ордер на арешт Фірташа видала Іспанія. Там його підозрюють у відмиванні коштів і участі в організованому злочинному угрупованні. 

Фірташа випустили із-за ґрат під заставу, яку той вніс три роки тому

Фірташа випустили із-за ґрат під заставу, яку той вніс три роки тому

Наступна публікація