Компанії теплової енергетики несуть відповідальність за відсутність вугілля на складах — Нацкомісія

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Компанії теплової енергетики несуть відповідальність за відсутність вугілля на складах — Нацкомісія

УНІАН

НКРЕКП проводить перевірку забезпечення складськими запасами вугілля у компаній-операторів теплових електростанцій.

Компанії теплової генерації допустили цілу низку грубих порушень при формуванні складських запасів вугілля перед початком опалювального сезону.

Про це повідомив голова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Валерій Тарасюк в ефірі телеканалу ICTV увечері 8 лютого.

За його словами, наразі НКРЕКП проводить перевірку забезпечення складськими запасами вугілля у компаній-операторів теплових електростанцій.

Тарасюк назвав "кричущою" ситуацію із запасами вугілля на складах — у результаті чого недовиробіток електроенергії на ТЕС доводиться компенсувати імпортом електроенергії, щоб уникнути віялових відключень.

Перевірка проводиться за зверненням НЕК "Укренерго", її остаточні результати стануть відомі в п'ятницю, уточнив Тарасюк. Він так само відзначив, що компанії теплової генерації зобов'язані мати необхідні запаси вугілля - це частина ліцензійних умов і пряма норма закону.

"Вони повинні дотримуватися ліцензійних умов ... Не всі компанії мали запаси вугілля. Порушення мали місце, ми їх зафіксуємо і будемо розбиратися, хто винен — за результатами перевірки", — заявив голова НКРЕКП.

Він також підкреслив, що Комісія однаково ставиться як до державних, так і до приватних компаній теплової генерації.

Нагадаємо, в опалювальний сезон 2021 року Україна увійшла з рекордними складськими запасами вугілля — 2,9 млн тонн на початку жовтня. Але вже до середини січня вони виявилися удвічі меншими, ніж допустимі нормативи. 

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація