Компанію Фірташа продали за один долар

Угорську енергетичну компанію Emfesz, на яку претендує "Газпром", продали за символічну суму. Доля компанії вирішиться у московських судах.

Угорський газовий трейдер Emfesz був проданий за символічну суму. Будь-які суперечки з приводу цієї операції будуть вирішуватися у московському арбітражному суді.

Угорська компанія залишалася останнім дорогим газовим активом бізнесмена Дмитра Фірташа, який разом із "Газпромом" володіє скандальним газовим посередником RosUkrEnergo, що до початку нинішнього року постачав блакитне паливо до України. Втім, наприкінці квітня Emfesz відвів у Фірташа його власний менеджмент. Гендиректор компанії Іштван Гоцци скористався виданим йому кілька років тому дорученням на продаж, і Emfesz дісталася швейцарській RosGas AG.

Ціна операції склала всього 1 долар, принаймні така сума зафіксована у договорі купівлі-продажу між RosGas AG і колишнім власником Emfesz - кипрською Mabofi Holding, від імені якої Гоцци й провів операцію.

Тепер RosGas отримає весь прибуток Emfesz за 2009 рік, а всі суперечки, що виникають з цього приводу, розглядатимуться в московському арбітражному суді.

"Це був вимушений крок, - пояснив Гоцци. - Продавши Emfesz, я врятував компанію від банкрутства, і вона знову зможе постачати газ угорським споживачам. Не дивлячись на великий борг перед RUE, Emfesz видавала кредити компаніям Фірташа за його вказівкою".

Згідно тексту угоди купівлі-продажу, борг Emfesz перед RUE становить 356,5 мільйона доларів, з них 295,1 мільйона - прострочені. Колишній власник - Mabofi - винен трейдеру 280,5 мільйона доларів.

"Ми вважаємо, що жодної операції не було, Mabofi не збиралася продавати ні Emfesz, ні її частину", - обурився член правління компанії Group DF (управляє активами Фірташа) Андраш Кнопп: колишній власник вже подав позови про визнання операції недійсною до суду Будапешта і суду області Пешт. 29 травня суд швейцарського кантона Цуг заборонив проводити будь-які операції з акціями Emfesz і RosGas.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за продажем Emfesz, який контролює чверть угорського газового ринку, стоїть російський "Газпром".

Також було відомо, що угорський трейдер змінив власника ще у квітні. Після останньої російсько-української газової війни "Газпром" перестав постачати газ RosUkrEnergo, а та - Emfesz. Тому компанія знайшла нового постачальника - фірму RosGas.

Разом із тим, незабаром в угорського трейдера може з'явитися новий співвласник - російсько-болгарський газовий трейдер Overgas (50% належить "Газпрому", 50% - болгарському бізнесменові Саші Дончеву).

Під час російсько-української газової війни на початку року угорська Emfesz була єдиною європейською компанією, яка подала на Україну до суду. Вона звинувачувала "Нафтогаз" у навмисному зриві постачань російського газу до Угорщини.

Читайте також:

"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

RosUkrEnergo вимагає від "Нафтогазу" два мільярди

Фірташ припинив постачання української електрики в Угорщину

"Газпром" стверджує, що компанія Фірташа краде у нього газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: