Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Компенсація за затримку соцвиплат. У Мінсоцполітики пояснили, чому уряд взявся за ініціативу

Перелік виплат встановили, щоб уникнути корупційних ризиків.

Ухвалений урядом законопроєкт щодо компенсацій в разі затримок із соціальних виплат має внести зміни до чинного закону, оскільки в ньому існували корупційні ризики. Тому новий документ містить вичерпний перелік умов, за яких будуть здійснюватися виплати.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Зокрема, у пресслужбі детально перерахували низку випадків, у яких людям належить виплата компенсації за заборгованість:

  1.  пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законом;
  2.  соціальні виплати;
  3.  стипендії;
  4.  заробітні плати;
  5. сума індексації грошових доходів громадян.

У міністерстві пояснили, що ухвалене 24 січня рішення внесе зміни до закону, який діє від 2000 року "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати".

Але, оскільки фахівці Мін'юсту виявили корупційні ризики в існуючій версії закону, зокрема, слово "інші" у переліку виплат, які підлягають компенсації, урядовці переглянули і уточнили перелік випадків із виплати коштів. У Мінсоцполітики наголосили, що сам механізм дії закону не змінюється і компенсації за затримки здійснюються на розмір офіційної інфляції за місяці затримки.

Уряд підтримав законопроект Мінсоцполітики, яким пропонується компенсація за затримку у виплатах. ☝Ініціатива полягає...

Опубликовано Міністерство соціальної політики України Пятница, 24 января 2020 г.

Нагадаємо, 24 січня Уряд України на своєму засіданні ухвалив рішення щодо виплат компенсацій у випадку виникнення заборгованості із виплат пенсій, зарплат, стипендій та соціальних виплат.

Раніше глава комітету Верховної ради з питань соціальної політики Галина Третьякова з фракції "Слуга народу" заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні є неминучим, хоча й не буде відбуватися найближчим часом. Третьякова вважає, що в Україні необхідно піти на дуже плавне підвищення пенсійного віку. Наприклад, на 1 місяць на рік, починаючи з 2023 або 2025 року. "Інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію", - стверджує вона.  

Відео В Україні працюють 2,5 мільйона пенсіонерів

Жінок, які продовжують працювати навіть після виходу у пенсійний вік, більше ніж чоловіків - 1,6 мільйона. Обирають роботу замість відпочинку літні люди в Україні усе частіше. Серед причин як і нижча ніж прожитковий мінімум пенсія, так і бажання бути в тонусі.  

В Україні працюють 2,5 мільйона пенсіонерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції