Компослуги для киян подорожчають на 35%

Киян "порадували" новорічним подорожчанням комунпослуг, - вони подорожчають на 35%, але залишаться найдешевшими.

Національна комісія регулювання електроенергетики затвердила нові тарифи на теплову енергію, згідно з якими послуги з центрального опалення та постачання гарячої води у Києві подорожчають на 30-35%.

"За рівнем тарифів на теплову енергію Київ посідатиме 25 місце серед обласних центрів України, за тарифами на водопостачання - 26 місце, за вартістю послуг з водовідведення - 24 місце", - йдеться в повідомленні.

Водночас у КМДА наголошують, що тарифи і досі не відповідають економічно обґрунтованому рівню - мовляв, розцінки на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які діють на сьогоднішній день, покривають лише 65-75% від необхідних витрат.

За словами начальник Головного управління з питань цінової політики Василя Яструбинського, зараз підприємствам не вистачає коштів навіть для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам.

"Це у свою чергу викликає обмеження витрат підприємств і їх невідповідність нормативам та призводить до збільшення кількості скарг від мешканців та справедливих нарікань з боку працівників житлового господарства", - сказав він.

Тому, згідно с постановою Кабміну та відповідно до закону про житлокомпослуги, розрахунок тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на економічно обґрунтованому рівні проводився самостійно суб'єктами господарювання всіх форм власності за кожним будинком окремо (ЖЕКами, ОСББ, ЖБК).

Головна вимога цієї постанови - надання населенню послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків, споруд та прибудинкових територій.

У зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2011 року закону "Про захист персональних даних", у Києві підготовлено новий бланк рахунку по сплаті житлово-комунальних послуг, - вони стануть анонімними.

"Згідно з законом, прізвище та ініціали споживача - це інформація персонального характеру. У нових бланках рахунку на сплату за житлово-комунальні послуги друк прізвища та ініціалів споживача не передбачено", йдеться в повідомленні.

Однак, у новій квитанції у лівій та правій відривній її частині, передбачено місце, біля якого у лівій частині рахунку є напис "П.І.Б.", а в правій - напис "П.І.Б. та підпис".

Споживачам рекомендуватимуть у зазначеному місці вписати прізвище та ініціали кульковою ручкою з синьою або чорною пастою, повідомили у прес-службі КМДА.

Нагадаємо, у грудні президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною радою закон про відновлення стягнення пені за несплату житлово-комунальних послуг з 1 січня 2011 року.

Читайте також:

Газ подорожчає: тарифи для українців можуть підняти на 50%

Овочі та фрукти за місяць подорожчали на 18%

Рахунки за компослуги в Києві будуть анонімними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: