"Комуналка" подорожчає восени

Комунальні тарифи восени подорожчають через інфляцію та підвищення зарплат працівникам жеків.

На переконання міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка, збільшення комунальних тарифів є неминучим через те, що "комуналку" віддають приватному бізнесу.

За словами глави Мінрегіонбуду, восени поточного року комунальні тарифи будуть збільшені, пишуть "Комментарии".

"В економіці є поняття інфляції і підвищення життєвого рівня. Тому роботодавець повинен займатися підвищенням зарплати, а в структурі собівартості комунальних послуг є зарплата", - заявив Близнюк.

"У системі ЖКГ сьогодні склалися такі обставини, назвемо їх так, що собівартість послуги вища, ніж тариф, що відпускається. Тому держава і знаходить варіанти компенсації різниці в тарифах, інші варіанти. Але в кінцевому підсумку житлово-комунальне господарство має стати чиїмось бізнесом. А в ринковій економіці для того, щоб бізнес розвивався, необхідно мати дохід. Тому тарифи і повинні збільшуватися, принаймні на рівні інфляції", - пояснив міністр.

Нагадаємо, до наступного опалювального сезону Мінрегіонрозвитку планує підготувати нові диференційовані - тарифи на послуги ЖКГ. При цьому Близнюк пообіцяв відпрацювати "ідеологію" процесу підвищення тарифів так, щоб українці від цього не постраждали.

Нагадаємо нещодавно Верховній Раді було запропоновано змінити принцип тарифоутворення на послуги житлово-комунального господарства, - дозволити підприємствам закладати в тариф кошти на модернізацію і коригувати вартість послуг у разі зростання цін на енергоносії.

Читайте також:

В Адміністрації президента не виключають, що "комуналка" до кінця року подорожчає

Між регіонами України виникла шестикратна різниця у тарифах

Кабмін пропонує почати приватизацію ЖКГ

Комунальників зобов’язали робити перерахунки за неякісні послуги ЖКГ

Депутати пропонують модернізувати ЖКГ за гроші населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: