Комунальні тарифи у Києві підвищаться з 1 травня

Столична влада вирішила поетапно підвищити комунальні тарифи і не вводити нових платних послуг до кінця року.

Київська міська державна адміністрація буде поетапно підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня.

Як повідомив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, підвищення почнеться 1 травня.

"Перше - це 50% від економічно обґрунтованих витрат. Розпорядження буде підписане у березні. Почне діяти з 1 травня. Другі 50% будемо розглядати тільки після того, як проведемо громадські слухання по кожному будинку. Якщо доходи населення не підуть вгору, то ніякого підвищення (другого етапу) не буде. Буде тоді, коли прийде час, а до того доведеться жити в умовах економії - і "Київенерго", і "Київводоканалу", і населенню, і нам",- заявив чиновник.

За його словами, доти, доки плата за послуги ЖКГ для населення не буде економічно обґрунтованою, різниця в тарифах може сягнути 600 мільйонів гривень.

Голубченко також зазначив, що Міністерство з питань ЖКГ пропонує внести зміни до законодавства, згідно з якими мешканці кожного будинку самі будуть визначати, які житлово-комунальні послуги їм будуть надаватися, а від яких вони відмовляться. Зараз перелік цих послуг є обов'язковим і містить 26 пунктів.

Заступник мера Києва, крім того, пообіцяв, що до кінця 2009 року столична влада не буде запроваджувати жодних нових платних послуг.

За словами Голубченка, накласти мораторій на нові тарифи в КМДА попросили роботодавці та профспілки. Своє прохання вони обґрунтували підвищенням комунальних тарифів. "Це не значить, що ці (послуги), які працюють, будуть повністю скасовані… Але це значить, що ніяких нових ініціатив по додаткових послугах ми не повинні застосовувати, поки не розберемося з тим, що буде після приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня", - зазначив Голубченко.

Він також доручив Головному юридичному управлінню КМДА дати обґрунтування законності всіх розпоряджень київської влади про нові платні послуги, зокрема, введенню платної медицини.

Нагадаємо, для того, щоб розрахуватися за спожиті енергоносії Київрада вирішила взяти кредит у розмірі 1,2 мільярда гривень. Для того, щоб отримати гроші, столична влада віддала у заставу майже всі комунальні будівлі міста, серед яких театри, будинки міністерств і СБУ.

Цього року столична влада видала низку тарифних рішень, що викликали скандали. Зокрема, дуже конфліктним стало рішення про запровадження платних послуг у київських лікарнях, а також запровадження плати за в'їзд на київські кладовища.

У лютому президент Віктор Ющенко кілька разів скасовував розпорядження київського мера Леоніда Черновецького про підвищення комунальних тарифів.

Читайте також:

КМДА все одно зробить медицину платною. Лише назве це по-іншому

Українці заборгували за комунальні послуги 2 мільярди гривень

БЮТ: київський принцип "багаті платять за бідних" - незаконний

За кредит у 1,2 млрд. Київрада заставила всі театри та приміщення СБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: