Комюніке фінансової G7

Фінансова G7 очікує, що учасники ринку зроблять висновки з економічної кризи.

Чинники ризику нинішньої глобальної економіки можуть ослабити її зростання, але ситуація поступово виправляється, і учасники ринку можуть узятися за виправлення недоліків, виявлених у ході гарячкових явищ на ринку, наголошується в підсумковому комюніке міністрів фінансів і глав центробанков країн "Великої сімки" (G7).

"Світова економіка впевнено зростає п'ятий рік. Нещодавня турбулентність на фінансових ринках, високі ціни на нафту та слабкість у секторі нерухомості в США, ймовірно, ослаблять це зростання. Проте, фундаментальні показники світової економіки залишаються сильними, а країни з ринками, що швидко зростають, забезпечують вирішальний імпульс зростанню світової економіки," – йдеться в документі фінансової G7.

Засідання міністрів фінансів і глав центробанков G7 відбулося в рамках річних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Всесвітнього банку (ВБ).

Останніми місяцями світові фінансові ринки лихоманить після погіршення ситуації на ринку іпотечного кредитування у США, найбільшій світовій економіці. Стурбовані ситуацією інвестори стали активно виводити свої капітали, що вплинуло на обсяги портфельних інвестицій в економіки, що розвиваються, зокрема Росію.

Фінансова "сімка" відзначає, що зараз функціонування фінансових ринків поліпшується. Сильні глобальні економічні показники та висока капіталізація фінансових інститутів забезпечують розумну та гнучку основу, але "шороховаті умови, імовірно, зберігатимуться деякий час і потребуватимуть уважного спостереження," ідеться в комюніке.

"Наш обов'язок – всебічно проаналізувати причини недавніх потрясінь на фінансових ринках. Сек'юритизація та інноваційні фінансові інструменти зробили істотний внесок у зростання наших економік. Ми очікуємо, що учасники ринку візьмуться за виправлення недоліків, які були виявлені в ході нещодавніх подій," - заявляється в підсумковому документі.

Як наголошується, фінансова "сімка", як і раніше, має намір робити зусилля для підтримки стабільного зростання світової економіки. На думку фінансової G7, монетарні власті мають зберігати контроль над підтримкою цінової стабільності.

"Ми продовжимо середньострокові структурні реформи та дотримуватимемося фінансовою дисципліни," - наголошується в комюніке.

Основний внесок у сильне зростання світової економіки роблять трансграничні ринкові інвестиції, вважає фінансова G7. У цьому контексті, йдеться в комюніке, фонди національного добробуту стають все більш важливими учасниками в світовій фінансовій системі.

Фінансова "сімка" вважає за доцільне розповсюдження кращого досвіду з розміщення фондів національного добробуту.

"Ми бачимо користь у визначенні кращої практики для фондів у таких галузях, як інституційна структура, ризик-менеджмент, прозорість і підзвітність. Для країн, що одержують такі інвестиції, важливо ґрунтуватися на таких принципах, як недискримінаційність, прозорість і передбачуваність," – ідеться в комюніке.

Як наголошується, ці питання передбачається додатково вивчити з фахівцями МВФ, Всесвітнього банку та ОЕСР. Планується проаналізувати можливість посилення інвестиційних потоків між країнами на умові забезпечення необхідного рівня захисту національних економік.

Особлива увага в документі приділяється заходам щодо протидії відмиванню злочинних доходів і протидії фінансуванню тероризму.

"Ми особливо рекомендуємо ФАТФ (міжнародна організація по боротьбі з відмиванням злочинних доходів) зробити кроки для захисту міжнародної фінансової системи від ризиків відмивання грошей і фінансування тероризму, пов'язаних з Іраном. Вслід за двома одностайним резолюціями ООН, пов'язаними з ядерною програмою Ірану та програмою балістичних ракет, ФАТФ рекомендується визначити ризики нелегального фінансування, пов'язаного з Іраном, а фінансовим інститутам - врахувати ці ризики," – йдеться в комюніке.

Крім того, фінансова G7 дала рекомендації по частині китайської валюти, курс якої деякі країни вважають заниженим, що підсилює світові дисбаланси.

Курси валют мають відображати фундаментальні економічні показники, йдеться в документі.

"Надмірна волатильність і безладні рухи валютних курсів небажані для економічного зростання. Ми продовжуємо уважно стежити за змінами ринків і робити спільні дії, коли це необхідно," - відзначає фінансова G7.

У зв'язку з цим "сімка" вітає рішення Китаю збільшити гнучкість курсу національної валюти, але зважаючи на зростаючі профіцит рахунку поточних операцій і зростання внутрішньої інфляції, підкреслює необхідність дозволити прискорене зміцнення ефективного курсу юаня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: