Концерну Toyota загрожує заборона на продаж гібридів у США

Через порушення японським автовиробником патентних прав, концерну Toyota можуть заборонити імпорт гібридних автомобілів на територію США.

Американська комісія з міжнародної торгівлі (USITC) може заборонити імпорт гібридних автомобілів концерну Toyota на територію США через порушення японським автовиробником патентних прав. Причиною припинення продажів машин може стати відмова "Тойоти" виплачувати по 98 доларів з кожного проданого на американському ринку автомобіля розробнику гібридних технологій.

Високовольтні батареї, що застосовуються в сучасних "Пріус" та інших "Тойотах" з бензин-електричними силовими установками, були розроблені і запатентовані американським винахідником російського походження Алексом Северинським в 1994 році. Проте тоді Toyota відмовилася від використання даних технологій - вони не були реалізовані в першому поколінні автомобіля Prius, зате з'явилися у другому. Як стверджують представники компанії Toyota, силова установка в "Пріус" - це результат роботи інженерів компанії, а не технологія, запропонована Северинським. Тим часом, фізик наполягає на тому, що двигуни "Пріус" працюють завдяки його винаходу.

У 2005 році федеральний суд США постановив компанії Toyota заплатити Северинську по 25 доларів з кожної випущеної для США машини, в якій використовувалися запатентовані технології. Крім моделі Prius, в список "оштрафованих" автомобілів потрапили Lexus RX400h і Toyota Highlander, в яких використовуються ті ж силові установки. У результаті Toyota повинна була виплатити 4,27 мільйона доларів компанії Bonita Springs, власником якої є Северинський.

Даний розмір відрахувань не влаштував американського винахідника, він зажадав збільшити обсяг виплат з кожної машини, що продається на території США, до 98 доларів. Американський суд в черговий раз задовольнив вимогу Северинська. Незважаючи на це, Toyota відмовилася виплачувати цю суму, оскільки за один тільки червень їм довелося б віддати Северинському 1,43 мільйона доларів.

Після відмови автовиробника Северинський подав скаргу в американську комісію з міжнародної торгівлі з проханням припинити ввіз "Пріус" та інших гібридів концерну Toyota на територію США. У разі згоди комісії з ученим, концерн Toyota може втратити десять відсотків своїх американських продажів.

Toyota Prius став першим гібридним автомобілем японського концерну. Машина випускається з 1997 року. З того часу було реалізовано 2,3 мільйона примірників більш ніж в 70 країнах.

У червні 2010 року концерн Toyota продав на американському ринку 14,6 тисячі гібридних автомобілів моделей Prius, Camry, Lexus HS250h і Lexus RX450h.

Читайте також:

Toyota відкликає 270 тис. авто через проблеми з двигуном

General Motors відкликає 1,5 млн автомобілів по всьому світу

Влада знову стала закуповувати супердорогі автомобілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: