Конфіскація подарунка. У НАЗК визнали купівлю елітної квартири Лещенка порушенням

Нардеп одержав подарунок, вартість якого  у 1307,43 раза перевищила мінімальну заробітну плату.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що завершило перевірку щодо столичної квартири народного депутата Сергія Лещенка і виявило ознаки адміністративного правопорушення.

Згідно з повідомленням прес-служби агентства, під час купівлі помешкання загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником. Будучи на момент придбання неруxомості  народним депутатом України, тобто суб'єктом, на якого поширюються вимоги статей  23, 24 Закону України "Про запобігання корупції", Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого  у 1307,43 раа перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала  1 млн 801 тис. 648 гривень), наголосили у відомстві.

У НАЗК склали протокол на народного депутата через одержання подарунку і зазначили, що це порушення карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка.

"НАЗК також повідомляє, що розпочато процедуру ознайомлення Сергія Лещенка з протоколом про адміністративне правопорушення. З метою забезпечення прозорості процесу та уникнення політичних маніпуляцій народному депутату було запропоновано здійснювати відеофіксацію, від якої він категорично відмовився", - йдеться в повідомленні.

Лещенко також відмовився ознайомлюватися з адміністративним протоколом без свого адвоката. Тому Національне агентство запросило депутата та його захисника прибути сьогодні, 1 грудня 2016 року, в будь-який час до агентства для завершення процедури ознайомлення з протоколом.  

 Національне агентство з питань запобігання корупції  розпочало перевірку матеріалів НАБУ щодо купівлі квартири депутатом від БПП Сергієм Лещенком 20 вересня цього року.

ВідеоНАБУ оприлюднило результати перевірки скандальної покупки дорогих апартаментів Лещенком

Нардеп Сергій Лещенко став власником елітної нерухомості на вулиці Франка за 7,5 млн грн. В Мережі опублікували копію відомості з держреєстру майнових прав на нерухоме майно, у якій зазначено, що Лещенко купив квартиру площею 192 квадратних метра в серпні цього року.

Політик пояснив, що квартира була куплена за частину заощаджень як співзасновника "Української правди", позику від засновника УП Олени Притули і гроші його коханої – Анастасії Топольської. Лещенко заявив, що у 2013-2014 роках він задекларував дохід у сумі понад 100 тисяч доларів.

Згодом, детективи НАБУ виявили правопорушення, коли з'ясовували, хто і як допомагав нардепу Сергію Лещенку придбати 200 квадратних метрів елітного житла в центрі Києва. У справі несподівано виникла ще одна жінка - мати депутата. Виявилося, що це вона дала синові два мільйони гривень, про що Лещенко раніше не говорив. Сам Лещенко називає себе чистим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: