Конгрес США схвалив підвищення ліміту держборгу

Конгресмени США схвалили законопроект про підвищення ліміту державного боргу, що дозволить країні уникнути дефолту.

Палата представників конгресу США схвалила законопроект про поріг держборгу, який дозволить Сполученим Штатам уникнути дефолту.

За законопроект проголосували 269 конгресменів, проти - 161.

Голосуванню передували запеклі півторагодинні дебати, до останнього доля документа була під питанням. Багато демократів заперечували проти того, що в законопроекті не передбачено скасування податкових пільг для великого бізнесу і заможних американців.

Напередодні президент США Барак Обама оголосив про те, що його адміністрація і лідери республіканців у конгресі, нарешті, прийшли до компромісу щодо умов, на яких необхідно піднімати поріг держборгу.

План передбачає негайне скорочення так званих "дискреційних витрат" на суму близько трильйона доларів протягом 10 років. При цьому скорочуватися будуть як оборонні, так і необоронні витрати.

Ліміт держборгу, згідно із законопроектом, буде збільшено щонайменше на 2,1 трильйона доларів, і тим самим буде усунуто необхідність наступного підвищення порогу до 2013 року.

В рамках досягнутих домовленостей буде створено погоджувальну комісію з членів обох палат конгресу, яка буде шукати спосіб скоротити держвитрати ще на 1,5 трильйона доларів.

Заради досягнення компромісу адміністрації США довелося відмовитися від своєї головної вимоги - ліквідації податкових пільг для найбагатших американців.

Крім цього, республіканці домоглися скорочення держвитрат на загальну суму більш ніж 2,5 трильйона доларів. Однак Обама відстояв збереження обсягу видатків на соціальну сферу і зумів відсунути наступний термін підвищення порогу держборгу.

Після голосування в палаті представників законопроект повинен затвердити сенат. Документ набуде чинності тільки після затвердження обома палатами конгресу.

Читайте також:

Від дефолту США врятувало скорочення військових видатків

Підвищення ліміту держборгу США зміцнило долар

Обама заявив, що дефолту США не буде

МВФ: дефолт США призведе до жахливих наслідків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: