Лист української влади до МВФ буде надіслано за добу

Влада консолідувала усі позиції щодо отримання другого траншу кредиту від МВФ і надішле листа Фонду за добу.

Лист з "консолідованою позицією української сторони" за добу буде направлено в МВФ. Про це заявив президент України Віктор Ющенко по завершенню наради з питань ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках держави з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, головою НБУ Володимиром Стельмахом та експертами.

Президент відзначив, що подібні консультації вищого керівництва країни довели свою позитивну роль. Він відзначив конструктивний і робочий характер наради.
За словами Ющенка, сьогоднішня зустріч була присвячена відповіді керівника місії МВФ в Україні на узгоджений лист української влади, який надійшов 4 березня.

Він відзначив, що сьогодні у ході наради вдалось узгодити всі розбіжності, які існували в української сторони на ті чи інші застереження МВФ. Зокрема, це стосувалося питань збалансування Пенсійного фонду, збалансування держбюджету на 2009 рік та збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України".

"Я дав 24 години, щоб лист намірів був доопрацьований, і я сподіваюсь, що через добу він буде направлений до МВФ за підписом усіх сторін", - сказав Ющенко.

При цьому він наголосив, що українська сторона зробила всі необхідні кроки для того, щоб з наступного тижня відновити роботу з МВФ.

У свою чергу, за словами Ющенка, відновлення співпраці з МВФ дозволить сформувати ефективний антикризовий план дій в Україні.

Міжнародний валютний фонд і уряд України досягли розуміння того, що потрібно утримувати дефіцит бюджету на прийнятному рівні.

Нагадаємо, 11 березня Кабмін ухвалив низку рішень, які повинні полегшити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Зокрема, ці рішення передбачають отримання більшої незалежності Національним банком, в тому числі щодо рефінансування комерційних банків та участі в їх капіталізації.

Представники МВФ заявили про прогрес у переговорах з Україною, але пообіцяли вітчизняній економіці важкі часи внаслідок скорочення дефіциту бюджету.

В той же час, в.о. міністра фінансів Ігор Уманський повідомив, що Міжнародний валютний фонд погодився на дефіцит держбюджету України в розмірі 3%.

Довідка. Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в розмірі 16,43 млрд. доларів для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу, проте пізніше покинула Україну через неузгодженість позицій з урядом. Надання другого траншу було відкладено.

9 лютого керівник місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує впродовж найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною і, відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

3 березня Україна надіслала МВФ проект офіційного листа про наміри подальшої співпраці з фондом, яка є узгодженою позицією української влади, за підписами президента Віктора Ющенка, прем`єр-міністра Юлії Тимошенко та голови НБУ Володимира Стельмаха.

Читайте також:

Задля кредиту МВФ уряд продасть стратегічні підприємства

МВФ домовився з урядом і обіцяє "жертви"

Світовий банк та МВФ: в Україні швидко старіє населення

Україна відправила МВФ лист із тривожними обіцянками

ВідеоЮщенко про лист

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: