Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конституційний суд скасував прив'язку віку до призначення пенсії за вислугу років

До віку не прив'язуватимуть достроковий вихід на пенсію вчителів, лікарів та артистів.

Встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років є незаконним.

До такого рішення дійшов Конституційний суд України, розглядаючи подання 45 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про пенсійне забезпечення". Інше подання підписали 48 нардепів – воно стосувалося конституційності окремих положень законів України про пенсійне забезпечення для окремих категорій осіб.

"Цим рішенням Конституційний суд України визнав не відповідними Конституції України (є неконституційними), положення пункту "а" статті 54, статті 55 закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-ХІІ зі змінами", - гоовриться в повідомленні.

Закон передбачає, зокрема, додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років до досягнення віку 50 років для працівників льотного і льотно-випробного складу, і 55 років для працівників освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів.

Пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. Тобто у цій нормі говориться про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров'я працівника та можуть призвести до втрати професійної працездатності (здатності виконувати роботу із професії) до настання віку, що дає право на пенсію за віком, а отже - до неможливості ефективно виконувати роботу без шкоди для власного здоров'я і безпеку оточуючих.

"З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років", - наголосили в Конституційному суді.

Встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років до досягнення віку 50 років і 55 років нівелює сутність права на соціальний захист, переконані в КС.

У Конституційному суді також дійшли висновку, що підвищення на 5 років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на 5 років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників, позбавляють цих осіб права на соцзахист і не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, соціальної держави.

У КС наголосили, що його рішення є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Раніше повідомлялося, що більшість українських пенсіонерів отримують гроші на картки - понад 80% обслуговуються у державних банках.

ВідеоНайменші пенсії в Україні отримують жителі Тернопільщини - економічні новини

А найвищі - жителі Київської області. Повідомили у Пенсійному фонді. За рік середній розмір виплат найбільше виріс у столиці – на 18 відсотків. Найбільше зростання показали також Луганщина, Донеччина, Київщина та Одещина.  Ціни на овочі в Україні припинять своє стрімке зростання наприкінці травня – початку червня. Вже зараз подорожчання моркви та буряку уповільнилось. А от картопля та капуста лише продовжують дорожчати. Експерти стверджують – такі цінові стрибки традиційні для України.  Українські мандрівники витрачають на закордонні послуги у 9 разів більше, ніж іноземці в Україні. За даними Нацбанку, минулого року українці купили туристичних путівок за кордон майже на 8 мільярдів доларів. Ще 3 з половиною мільярди доларів вони витратили за межами країни під час розрахунку карткою.  Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді. 

Найменші пенсії в Україні отримують жителі Тернопільщини - економічні новини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції