Контракт щодо ЧАЕС підписано

ЧАЕС і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International підписали контракти на будівництво захисних споруд.

Чорнобильська атомна електростанція і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International сьогодні підписали контракти на будівництво нового безпечного конфаймента (НБК), а також сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на майданчику ЧАЕС.

ЧАЕС
Чорнобильська атомна електростанція (Фото: cosmonautic.nm.ru)
Як передає УНІАН, підписання контрактів відбулося в Секретаріаті президента у присутності президента України Віктора Ющенка і президента Європейського банку реконструкції та розвитку Жанна Лемьєра.

З української сторони контракт підписав генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін, від консорціуму "Новарка" - Ів Тібо де Сілг, від Holteс International - Кріс Сінгх.

Як повідомив напередодні підписання контракту перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Чалий, вартість контракту між ЧАЕС і "Новаркою" на будівництво НБК становить 505 млн. дол., термін будівництва об`єкту - 5 років.

Чалий також зазначив, що вартість контракту межу ЧАЕС і Holteс International становить 200 млн. дол. Реалізація проекту будівництва СВЯП-2 - 52 місяці.

"Підписання контракту на безпечний конфаймент і на сховищі відпрацьованого ядерного палива - це початок глобального проекту у сфері ядерної безпеки, за яким Україна співробітничатиме з провідними країнами світу, в першу чергу, з країнами-донорами. Це перший крок, практичний крок, який означатиме, що ми приступаємо до практичних дій щодо перетворення 4-го енергоблоку і всієї ЧАЕС на екологічно безпечний об`єкт", - сказав Чалий.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович вважає, що підписання договору між Чорнобильською атомною електростанцією станцією й французьким консорціумом про будівництво конфайнмента (укриття) над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС гарантує високу безпеку проекту.

"Відкриття фінансування за проектом будівництва - це питання безпеки, насамперед і вирішення одного з головних питань - ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС", - сказав Янукович.

Він зазначив, що підписана угода передбачає залучення понад 1 млрд. доларів інвестицій. Янукович також додав, що до Верховної ради направлений законопроект, який передбачає підвищення соціальних виплат громадянам, які постраждали від аварії на ЧАЕС, а також погашення заборгованості, яка утворилася на сьогодні з "чорнобильських" виплат.

Зі слів прем'єра, ця заборгованість в Житомирській області на сьогодні становить 62 млн. гривень.

Підписання контракту щодо ЧАЕС (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: