Контракт щодо ЧАЕС підписано

ЧАЕС і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International підписали контракти на будівництво захисних споруд.

Чорнобильська атомна електростанція і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International сьогодні підписали контракти на будівництво нового безпечного конфаймента (НБК), а також сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на майданчику ЧАЕС.

ЧАЕС
Чорнобильська атомна електростанція (Фото: cosmonautic.nm.ru)
Як передає УНІАН, підписання контрактів відбулося в Секретаріаті президента у присутності президента України Віктора Ющенка і президента Європейського банку реконструкції та розвитку Жанна Лемьєра.

З української сторони контракт підписав генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін, від консорціуму "Новарка" - Ів Тібо де Сілг, від Holteс International - Кріс Сінгх.

Як повідомив напередодні підписання контракту перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Чалий, вартість контракту між ЧАЕС і "Новаркою" на будівництво НБК становить 505 млн. дол., термін будівництва об`єкту - 5 років.

Чалий також зазначив, що вартість контракту межу ЧАЕС і Holteс International становить 200 млн. дол. Реалізація проекту будівництва СВЯП-2 - 52 місяці.

"Підписання контракту на безпечний конфаймент і на сховищі відпрацьованого ядерного палива - це початок глобального проекту у сфері ядерної безпеки, за яким Україна співробітничатиме з провідними країнами світу, в першу чергу, з країнами-донорами. Це перший крок, практичний крок, який означатиме, що ми приступаємо до практичних дій щодо перетворення 4-го енергоблоку і всієї ЧАЕС на екологічно безпечний об`єкт", - сказав Чалий.

Прем'єр-міністр Віктор Янукович вважає, що підписання договору між Чорнобильською атомною електростанцією станцією й французьким консорціумом про будівництво конфайнмента (укриття) над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС гарантує високу безпеку проекту.

"Відкриття фінансування за проектом будівництва - це питання безпеки, насамперед і вирішення одного з головних питань - ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС", - сказав Янукович.

Він зазначив, що підписана угода передбачає залучення понад 1 млрд. доларів інвестицій. Янукович також додав, що до Верховної ради направлений законопроект, який передбачає підвищення соціальних виплат громадянам, які постраждали від аварії на ЧАЕС, а також погашення заборгованості, яка утворилася на сьогодні з "чорнобильських" виплат.

Зі слів прем'єра, ця заборгованість в Житомирській області на сьогодні становить 62 млн. гривень.

ВідеоПідписання контракту щодо ЧАЕС (ексклюзивне відео)

ВідеоУкраїна отримала 700 млн.дол. на новий саркофаг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: