Корбан купив шматок "Укртелекому"

Вчора голова наглядової ради компанії "Славутич-Реєстратор" Геннадій Корбан заявив, що викупив 1 млн. акцій компанії "Укртелеком".

Вчора дніпропетровський підприємець і голова наглядової ради депозитарно-фондової компанії "Славутич-Реєстратор" Геннадій Корбан заявив, що викупив на біржі 1 млн. акцій (0,005%) найбільшого оператора фіксованого зв'язку – компанії "Укртелеком".

За словами пана Корбана, в його планах збільшення частки до 10% акцій з метою перепродати в майбутньому цей пакет стратегічному інвестору з премією.

Геннадій Корбан
УНІАН
Геннадій Корбан зацікавився стратегічними об'єктами
Якщо плани підприємця здійсняться, він зможе добре заробити, користуючись своїми правами міноритарія.

Геннадій Корбан, відомий своїми діями у сфері недружніх поглинань компаній, вчора повідомив ЗМІ, що блокуючий пакет в майбутньому може стати дуже привабливим для потенційних стратегічних інвесторів, які готові викупити акції з великою премією.

"Укртелеком" розпродається дрібними пакетами, їх зможуть використовувати несумлінні міноритарії для розпалювання корпоративного конфлікту, і це може стати сприятливим ґрунтом для перепродажу мого 10-процентного пакету. Допускаю, що протягом двох-трьох років ціна акцій підніметься з 1,15 до 3 гривень", - говорить пан Корбан.

Він також сподівається, що рано чи пізно контроль над "Укртелекомом" захоче одержати один із стратегічних інвесторів. "Це можуть бути крупні російські компанії, такі як "Система", які активно лізуть на український ринок і намагаються його монополізувати. Крім того, держоператор може зацікавити компанії, близькі до Рината Ахметова, які діють на ринку фіксованого зв'язку. Це ті, хто боротиметься або конфліктуватиме навколо "Укртелекома", - упевнений пан Корбан.

Втім, купувати акції, за словами Геннадія Корбана, він має намір, тільки якщо ціна на папери буде понижена. "Пакети об'ємом в 1 відсоток повинні коштувати дешевше 1,15 гривні, і я сподіваюся, що Валентина Семенюк понизить ціну", - сказав пан Корбан.

Нагадаємо, торги з продажу акцій "Укртелекому" були неодноразово зірвані. Перші успішні торги відбулися лише 15 червня. Покупцями виступили дві інвесткомпанії – "Конкорд Капітал" і "Міленіум Капітал", - які придбали всього 0,07% акцій за ціною 1,15 грн з пропонованого того дня 1%. Подальші торги аж до 23 липня також не відбулися через відсутність заявок.

Експерти вважають, що заява Геннадія Корбана може бути якоюсь PR-акцією, розіграною на користь ФДМ.

"Такого роду заяви можуть викликати деякий ажіотаж на ринку і підстебнути інтерес покупців до акцій "Укртелекому". Адже останні декілька тижнів акції оператора на біржі взагалі не торгуються, і якщо раніше він входив в десятку акцій, які торгуються, то останнім часом вилетів з цього списку", - говорить аналітик компанії "Конкорд Капітал" Олександр Паращий.

Втім, експерти не виключають і особистих інтересів Геннадія Корбана в покупці 10% акцій. Партнер юридичної фірми "Ільяшев і партнери" Роман Марченко вважає, що потенційний стратегічний інвестор готовий платити за 10% будь-які гроші, якщо володар цього пакету проявить належну ініціативу.

Ринат Ахметов
УНІАН
Ринат Ахметов чекає на можливість купити контрольний пакет акцій "Укртелекому"
"З погляду закону 10 відсотків акцій дають право хоч кожного тижня ініціювати збори акціонерів і вносити будь-які питання до порядку денного. Крім того, при бажанні завжди можна змінити умови приватизації "Укртелекому" і надати, наприклад, власнику 10-відсоткового пакету пріоритетне право на покупку контрольного пакету, не кажучи вже про можливість влаштовувати нескінченні судові розгляди. Всі ці речі вимусять мажоритарія викупити дрібний пакет за великі гроші", - говорить пан Марченко.

Тим часом у ФДМ не бачать великої небезпеки у тому, що Геннадій Корбан став акціонером оператора. Заступник глави ФДМ, член наглядової ради "Укртелекому" Світлана Ледомська упевнена, що Геннадій Корбан не стане зловживати блокуючим пакетом: "У основі інтересів Корбана спекулятивні мотиви, і це зрозуміло у світлі підготовлюваного продажу акцій на міжнародних біржах, коли інтерес і, відповідно, вартість акцій може зрости".

Не бачать причин для занепокоєння і потенційні покупці акцій "Укртелекому".

Президент АФК "Система" (володіє МТС, яким на 100% належить "Український мобільний зв'язок" (ТМ МТС)) Олександр Гончарук повідомив, що на сьогоднішній момент його компанія не цікавиться "Укртелекомом", оскільки невідомо, чи продаватиметься контрольний пакет оператора. "З погляду приватних інвесторів скупка дрібних пакетів логічна, і на їх місці я робив би те ж саме", - заявив пан Гончарук.

Аналогічний коментар дали і в компанії "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) підприємця Рината Ахметова. "Компанію цікавить покупка тільки контрольного пакету "Укртелекому", і якщо такий не буде виставлений на продаж, ми не можемо коментувати дії приватних інвесторів", - повідомили в прес-службі СКМ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: