Королівські родини та шейхи втратили 22 мільярди доларів за рік

Forbes підрахував, що найбагатші дінастії втратили за "кризовий" рік 17% свого капіталу.

королева Беатрікс
Королева Беатрікс та її син втратили 100 мільйонів доларів. Фото luxblog.ru
П'ятнадцять найбагатших королівських династій світу втратили за рік рецесії 22 мільярди доларів, або 17% свого капіталу, який складає тепер "лише" 109 мільярдів доларів. Такі дані опублікував журнал Forbes.

Найбільші втрати відмічені у шейха Дубая Мохаммеда бен Рашид аль-Мактума, який "збіднів" за рік на 6 мільярдів доларів через обвал цін на нерухомість. Його амбітний проект створення і забудови рукотворних островів, названий "восьмим чудом світу" впав в ціні на 50%.

Не кращим чином відбилася криза і на бюджеті шейха Абу Дабі Халіфи бін Заїда, втрати якого від падіння ціни на нафту склали 5 мільярдів доларів. У принца Ліхтенштейну Ганса-Адама II залишилося всього 3,5 мільярда з п'яти після проблем з LGT-банком.

Монарша родина Нідерландів - королева Беатрікс і її сини втратили близько 100 мільйонів доларів в "піраміді століття" американця Бернарда Медоффа. Королівський двір заперечує цей факт. Жертвами цього шахрая трохи не стали володарі британської корони - королева Єлизавета і принц Чарльз.

А ось король Марокко Мухаммед VI завдяки монопольному становищу на ринку фосфатів навіть в кризисні часи приростив 1 мільярд до свого багатства, і тепер з 2,5 мільярдами займає 7-й рядок у списку найбагатших монархів.

Найбагатшою монаршою персоною світу залишився 81-річний король Таїланду Рама IX Пуміпон Адульядет, особистий статок якого оцінений в 30 мільярдів доларів (торік він був на п'ять мільярдів багатше). У трійку найбагатших також увійшли султан Брунея Хассанал Болкіах з капіталом в 20 мільярдів доларів і шейх бін Заїд з 18 мільярдами.

Нагадаємо, нещодавно Forbes склав новий список найбагатших жінок світу.  Перше місце в ньому зайняла вдова спадкоємця засновника мережі універмагів Wal-Mart Крісті Уолтон, статки якої оцінюються в 20 млрд. доларів.

На другому місці - сестра її загиблого мужа Еліс Уолтон з 19,5 млрд. доларів. На сьогоднішній день Wal-Mart є найбільшою торгівельною мережею в світі, яка контролює більше 7900 магазинів, кількість співробітників мережі у всьому світі налічує 2 млн., а об'єм річних продажів - 400 млрд. доларів.

Читайте також:

Світова криза виявилась страшнішою, ніж очікували

Forbes опублікував список найбагатших жінок світу

Російський мільярдер прописався в гуртожитку сезонних робітників

В Україні найбагатші у світі депутати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: