Коронакриза болюче вдарила по прибутках банків — НБУ зафіксував найгірші показники за чотири роки

Коронакриза болюче вдарила по прибутках банків — НБУ зафіксував найгірші показники за чотири роки

УНІАН

Банкам довелося значно збільшити резерви під очікувані збитки.

У січні-вересні 2020 року банки отримали 37,6 млрд грн чистого прибутку. Це на 22% менше, ніж в аналогічний період минулого року — тоді банківський сектор заробив понад 48 млрд грн.

Про це йдеться в релізі Національного банку України.

Так, у третьому кварталі 2020 року чистий фінансовий результат банків становив 13,8 млрд грн. Це у 1,8 раза більше від результату другого кварталу 2020 року, але на 20% менше порівняно з аналогічним кварталом 2019 року.

У Нацбанку назвали основу причину таких низьких фінансових результатів: формування резервів під очікувані збитки. Цього року цей резерв становив 20,9 млрд грн, а, приміром, 2019-го — лише 8,3 млрд грн. 

Там зазначили, що на процентних та комісійних доходах банків позначилися загальне зниження бізнес-активності під час карантину та падіння попиту на кредити й банківські послуги. Окрім цього, збільшилися неплатежі за кредитами. Темпи зростання чистого комісійного та процентного доходів банків були найнижчими за останніх 4 роки.

Як зазначається, за результатами першого півріччя на 1,5% р/р впав чистий комісійний дохід, але уже відновився до рівня аналогічного періоду минулого року і за 9 місяців зріс на 0,01% р/р. Чистий процентний дохід за 9 місяців у річному вимірі зріс на 4,2% порівняно з 3,9% р/р за І півріччя 2020 року.

У НБУ заспокоїли, що обсягів чистих процентних та комісійних доходів достатньо для покриття адміністративних витрат більшості банків.

Нагадаємо, за словами прем'єра Дениса Шмигаля, у третьому кварталі 2020 року економіка України почала відновлюватися. А в наступні три роки ВВП має зростати щороку на 4%.

Банки зменшать комісію за користування картками — Економічні новини

Банки зменшать комісію за користування картками — Економічні новини