Корупція в ГТС України б'є по Європі

Непрості стосунки в енергетичній сфері між Україною та Росією лякають Європу.

Напруженість у відносинах між Україною і Росією не обіцяє нічого доброго для енергетичної безпеки Європи.

Останні суперечки між найбільшим постачальником природного газу до Європи та його ключовою транзитною країною означають, що попри зусилля з боку МВФ, основні причини непорозумінь, через які європейські країни залишилися без газу для опалення і виробництва електроенергії 2009 року, досі не вирішені й вимагають втручання європейців.

Найбільшою проблемою, на думку, експертів, є те, що газотранспортна система в Україні стара і корумпована.

Проблема старіння інфраструктури посилюється тим, що як промисловість Росії, так і енергетика України перебувають під державним контролем, і ділові переговори між країнами, переважно, проводять національні лідери.

Як результат, газові контракти укладаються не стільки по ситуації на ринку, я з політичних міркувань. Росія отримала змогу використовувати газове питання для політичного віддалення України від Заходу. Україна ж змушена купувати за високою ціною обсяги газу, що значно перевищують її потреби.

Як приклад, варто розглянути останню газову угоду, підписану після обрання Віктора Януковича президентом України. У підсумку Росія домоглася не лише 25-річного продовження терміну перебування свого Чорноморського флоту в Криму, а й того, що Україна тепер змушена імпортувати 40 млрд кубометрів газу на рік, що значно перевищує внутрішній попит країни, зазначають експерти.

На думку європейських економістів, жалюгідний стан української економіки і обрання дружнього Росії українського уряду мають стати для ЄС сигналом для дій. Україна продовжує втрачати позиції. Її не можна розглядати як самостійного бізнес-партнера. Швидше, як довгострокового партнера для забезпечення енергетичної безпеки Європи. Хоча партнерство з ЄС й не дасть Україні змоги повною мірою відновити енергетичний сектор, але це, безсумнівно, скоротить свободу у формуванні ціни на газ.

Читайте також:

Україна модернізуватиме ГТС без допомоги Росії та Європи

Уряд почав процес розпродажу енергетики

Транзит газу через Україну за 2-3 роки стане нікому не потрібний

Янукович пообіцяв Європі, що газових криз більше не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: