Корупційні схеми, мітинги і зниження облікової ставки: Смолій розповів, як на нього чинили тиск

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Корупційні схеми, мітинги і зниження облікової ставки: Смолій розповів, як на нього чинили тиск

УНІАН

Тиск ніби чинили переважно на Смолія і його першу заступницю Катерину Рожкову.

Ексглава Національного банку України Яків Смолій заявив, що "систематичний політичний тиск" на нього почали чинити ще восени 2019 року. А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до Нацбанку зменшити облікову ставку. 

Про ці та інші види тиску Яків Смолій розповів в інтерв'ю LB.ua.

"Я сказав би, що тиск почався від осені. Від тих сфабрикованих, на мою думку, корупційних скандалів, коли двох осіб (співробітників Нацбанку - ред.) заарештували за спробу отримати хабар", - повідомив Смолій. 

На запитання журналістів, чи може бути причетним до цих скандалів ексвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський, Смолій зазначив, що "якщо простежити лінію подій навколо "ПриватБанку", є здогадки, що до цього, мабуть, може бути причетним Коломойський, щоб послабити вплив Національного банку в судах всередині країни та за кордоном. Але це здогадки".

Також у той період почалися мітинги з вимогою звільнення Смолія. Люди приходили не лише під Нацбанк, а й до будинку тодішнього глави НБУ.

"Місяць біля будинку, де я живу: коні, люди, оркестри, похоронні марші. Ми були змушені з дружиною мешкати у квартирі, адреси якої вони не знали", - сказав Смолій. 

Зазначається, що через спроби тиску на нього, Смолій звертався до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Також у нього була розмова з президентом Володимиром Зеленським. 

Крім цього, Смолій розповів, як у нього вимагали відпустити курс гривні та інфляцію в зв'язку з початком кризи, викликаної пандемією: "Скільки мені телефонували з Офісу президента з питаннями, коли ми зменшимо облікову ставку: "Весь світ знижує, а ви чому ні? Нам треба дешеві ресурси!".

За його словами, міністр економічного розвитку Ігор Петрашко вимагав від НБУ зниження облікової ставки. "Він (Петрашко - ред.) зазначив, що в їхньому макропрогнозі закладена інфляція 11%, обліковий курс долара до гривні - 29 чи 30. А Національний банк ставить собі за мету інфляцію 5% +/- 1 відсотковий пункт і дає ринку встановлювати курс 27", - розповів Смолій. 

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск". А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку

Перед тим, як написати заяву про звільнення, він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який схвально відреагував на рішення Смолія. "Просто я зрозумів, що повинен піти. І про це в нього запитав", - зізнався Смолій. 

Відставка Смолія: чого хоче влада від Нацбанку і чому занепокоєні кредитори

Відставка Смолія: чого хоче влада від Нацбанку і чому занепокоєні кредитори
Наступна публікація