Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Корупційні схеми, мітинги і зниження облікової ставки: Смолій розповів, як на нього чинили тиск

Корупційні схеми, мітинги і зниження облікової ставки: Смолій розповів, як на нього чинили тиск

Тиск ніби чинили переважно на Смолія і його першу заступницю Катерину Рожкову.

Ексглава Національного банку України Яків Смолій заявив, що "систематичний політичний тиск" на нього почали чинити ще восени 2019 року. А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до Нацбанку зменшити облікову ставку. 

Про ці та інші види тиску Яків Смолій розповів в інтерв'ю LB.ua.

"Я сказав би, що тиск почався від осені. Від тих сфабрикованих, на мою думку, корупційних скандалів, коли двох осіб (співробітників Нацбанку - ред.) заарештували за спробу отримати хабар", - повідомив Смолій. 

На запитання журналістів, чи може бути причетним до цих скандалів ексвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський, Смолій зазначив, що "якщо простежити лінію подій навколо "ПриватБанку", є здогадки, що до цього, мабуть, може бути причетним Коломойський, щоб послабити вплив Національного банку в судах всередині країни та за кордоном. Але це здогадки".

Також у той період почалися мітинги з вимогою звільнення Смолія. Люди приходили не лише під Нацбанк, а й до будинку тодішнього глави НБУ.

"Місяць біля будинку, де я живу: коні, люди, оркестри, похоронні марші. Ми були змушені з дружиною мешкати у квартирі, адреси якої вони не знали", - сказав Смолій. 

Зазначається, що через спроби тиску на нього, Смолій звертався до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Також у нього була розмова з президентом Володимиром Зеленським. 

Крім цього, Смолій розповів, як у нього вимагали відпустити курс гривні та інфляцію в зв'язку з початком кризи, викликаної пандемією: "Скільки мені телефонували з Офісу президента з питаннями, коли ми зменшимо облікову ставку: "Весь світ знижує, а ви чому ні? Нам треба дешеві ресурси!".

За його словами, міністр економічного розвитку Ігор Петрашко вимагав від НБУ зниження облікової ставки. "Він (Петрашко - ред.) зазначив, що в їхньому макропрогнозі закладена інфляція 11%, обліковий курс долара до гривні - 29 чи 30. А Національний банк ставить собі за мету інфляцію 5% +/- 1 відсотковий пункт і дає ринку встановлювати курс 27", - розповів Смолій. 

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск". А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку

Перед тим, як написати заяву про звільнення, він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який схвально відреагував на рішення Смолія. "Просто я зрозумів, що повинен піти. І про це в нього запитав", - зізнався Смолій. 

Відео Відставка Смолія: чого хоче влада від Нацбанку і чому занепокоєні кредитори

З посади йде Голова Національного банку Яків Смолій. Це його рішення, яке він сам пояснив систематичним політичним тиском на нього з боку влади. Відтак, Смолій не допрацював цілих п'ять років до кінця терміну повноважень. Постанову про його звільнення президент Зеленський вже вніс до Верховної Ради. Чого хоче влада від Нацбанку, чому занепокоєні міжнародні кредитори та як реагує на все це курс гривні - у сюжеті.

Відставка Смолія: чого хоче влада від Нацбанку і чому занепокоєні кредитори

Залиште свій коментар

Вибір редакції