Перейти до змісту
Космічні ціни на цибулю: експерти пояснили, чому овоч дорожчає

За останні 5 років цибуля подорожчала в 5,5 раза.

В Україні цибулю почали продавати по 30 гривень за кілограм. Про причину такого подорожчання розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Зараз у магазинах апельсини дешевші майже на десять гривень, а банани – коштують майже стільки ж як цибуля. Але експерти не бачать в цьому нічого дивного. На їхню думку, цибуля є рекордсменом здорожчання серед усіх овочів і взагалі серед усіх продуктів.

Все тому, що минулого року українські аграрії посадили та зібрали значно менше овоча, ніж потрібно внутрішньому ринку.

Зазначається, що оскільки в країнах ЄС стався неврожай цибулі, українська цибуля почала користуватися попитом саме там, і ми почали її вивозити. І тому на внутрішньому ринку її практично не залишилося.

"Вітчизняної цибулі українцям вистачило до лютого. А потім довелося купувати азійську, значно дорожчу. Тому зараз ціни на базарах і в маркетах стрімко зросли. І триматимуться вони до наступного врожаю", - пояснює експерт Дорошенко.

Через те, що зараз ціна на цибулю є захмарною, зараз аграрії та фермери будуть віддавати під неї значно більші площі. Це призведе до того, що ціна цибулі почне знижуватись. Причому значно знижуватись

Уточнюється, що вже у серпні цифри на цінниках знову будуть звичними. І, як прогнозують експерти, до кінця року не змінюватимуться.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні здешевшали ранні овочі.

Відео Чому в Україні так різко здорожчала цибуля

Її привезли з самого Марса. Такі припущення висувають українці. І про що? Ви не повірите – про цибулю. Вартість на цей овоч спантеличила українців. У деяких супермаркетах вона досягла 30 гривень. Чому цибуля побила всі рекорди – дізнавався Сніданок.      

Чому в Україні так різко здорожчала цибуля

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин