Ковальчук подав у відставку з посади керівника "Укренерго" та назвав причини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишній керівник розкритикував роботу Міненерго.

Керівник "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що від 26 лютого припиняє виконувати свої обов'язки та йде з посади через "політизацію суто економічних процесів".

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Ковальчук зазначив, що після анбандлінгу органом управління "Укренерго" є Міністерство фінансів, однак політику в галузі має робити Міністерство енергетики, з діяльністю якого управлінець не згодний.

"На жаль, впродовж тривалого часу робота Укренерго блокується діями або бездіяльністю цієї установи, аж до того, що ми змушені були захищати інтереси компанії в судовому порядку. Сертифікація Укренерго як незалежного оператора за європейськими стандартами (що є, зокрема, обов’язковою умовою до інтеграції в європейську енергомережу) безпідставно відтермінована на невизначений термін, бо необхідні зміни в законодавство так і не були ініційовані профільним Міністерством, незважаючи на наші численні звернення.", – пише керівник "Укренерго".

Він також наголосив нібито на відсутності  чіткої політики в сфері відновлюваної енергетики та створення нових генеруючих потужностей, систем акумуляції енергії. На його думку, є загроза для стабільного функціонування енергосистеми вже в найближчому майбутньому та зменшення інтересу закордонних інвесторів на користь локального великого бізнесу.

"Таким чином, особисто я не розділяю поточну політику в галузі, а особливо політизацію суто економічних процесів на ринку електроенергетики. Я завжди був і залишаюся прихильником ліберальних економічних законів, сильної держави та верховенства права. Блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви та духу міжнародних зобов’язань, бездіяльність, популізм і адміністративний тиск я зневажаю та вважаю для себе неприйнятним працювати в подібних умовах", – пояснив причину свого звільнення Ковальчук.

Відсьогодні я припиняю виконувати обов’язки голови правління Укренерго. Це було непросте для мене рішення, до якого я...

Опубліковано Всеволодом Ковальчуком Вівторок, 25 лютого 2020 р.

Раніше повідомлялося, що посадовців ДП "НЕК "Укренерго" викрили в організації схеми з привласнення державних коштів. Йдеться про понад 40 млн гривень. 

Нагадаємо, "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, що перебувало в управлінні Міненерговугілля.

У липні 2019 року Міністерство фінансів України затвердило створення приватного акціонерного товариства (ПрАТ) "НЕК "Укренерго". Нині готується випуск акцій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції