КПУ заявляє про незаконну приватизацію

Комуніст Микола Кравченко вважає, що маріупольський меткомбінат ”Азовсталь” приватизований незаконно.

Перший секретар Донецького обкому Комуністичної партії України, народний депутат Верховної ради V скликання Микола Кравченко вважає, що маріупольський металургійний комбінат ”Азовсталь” приватизований незаконно.

Як передає УНІАН, про це він заявив у Донецьку на засіданні ”Незалежного громадського прес-центру ”Вибір-2007”.

Азовсталь
Маріупольський металургійний комбінат ”Азовсталь” (Фото: kodos.ru)
”Я теж вважаю, що це підприємство незаконно було приватизоване”, - сказав Кравченко. При цьому він зазначив, що ”ми виступаємо за націоналізацію тих підприємств, які незаконно сьогодні приватизовані”.

”Ряд заводів машинобудівних викуплено за копійки, і технології ми знаємо. Банкрутили, залишали одну контору, соціальна сфера руйнувалася, і потім за копійки викуповували. Це що, нормальна приватизація?”, - запитав Кравченко.

Він нагадав, що як перший заступник голови комітету Верховної ради займався питанням націоналізації Чорноморського суднобудівельного заводу. ”Ми, врешті-решт, вирішили все, і через суд повертаємо в державну власність цей завод”, - зазначив лідер донецьких комуністів.

”Націоналізацію ми бачимо в тому, щоб базові галузі економіки були в руках у держави. Повернути їх революційним шляхом неможливо, але якщо держава втручатиметься як гравець на ринку і викуповуватиме це, ми бачимо в цьому націоналізацію цивілізовану”, - сказав комуніст.

Довідка. ВАТ ”Металургійний комбінат ”Азовсталь” входить до групи ”Метінвест”, яка здійснює стратегічне управління гірничо-металургійним бізнесом групи ”Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк). Управляючою компанією групи ”Метінвест” є ТОВ ”Метінвест Холдинг”.

38,02% акцій ВАТ «МК «Азовсталь» належить ЗАТ ”Торговий дім ”Азовсталь”, 29,38% - ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент», 13,71% - металотрейдеру Leman Commodities (Швейцарія), 11,01% - SCM Limited (Кіпр), 4,34% - ТОВ «Метінвест холдинг». 95,94% акцій ЗАТ ”Торговий дім ”Азовсталь” належить ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент».

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: